Antikrist a apokalypsa jsou tu? Modlím se za Hájka, prohlásil Kalousek

20.10.2012 8:15

Klausovi poradci zřejmě rádi šokují. Zatímco tajemník prezidenta Ladislav Jakl chodí na veřejnosti v tričku se žlutými hvězdami do kosočtverce s heslem - S Bruselem na věčné časy a nikdy jinak, tedy heslo parodující Sovětský svaz, druhý prezidentův muž Petr Hájek exkluzivně pro ParlamentníListy.cz hovořil o existenci Antikrista a apokalypse.

Antikrist a apokalypsa jsou tu? Modlím se za Hájka, prohlásil Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

„On to myslí skutečně vážně, proto mi nezbývá nic jiného než se za něj pomodlit,“ komentoval Hájkovo vyjádření ministr financí Miroslav Kalousek (TOP09). Prezidentův muž totiž exkluzivně pro ParlamentníListy.cz řekl: „Apokalypsa nade vši pochybnost již začala a Antikrist je již na světě.“

Podle jiného politika, Jana Hamáčka z ČSSD, zmíněné vyjádření ze stylu Hájka nevybočuje. K triku Jakla se u země ale nedržel. „To, co předvedl, je skutečně vulgární a Českou republiku by to mohlo poškodit,“ míní pro MF Dnes poslanec Hamáček na adresu prezidentského kandidáta Jakla.

Řeči o Antikristu podporují hysterickou náladu

Podle politologů je tohle nevybrané chování nebezpečné pro společnost. U nás ve společnosti totiž podle odborníků panuje hysterická nálada, která spočívá v tom, že se máme úplně nejhůř. „Je to směšné a zároveň z toho jde hrůza. Informace o tom, že se blíží ďábel, tuto náladu jen podporují,“ dodal pro noviny Bohumil Doležal.

Upozornění na sebe nějakým kontroverzním činem není u mužů Hradu poprvé. Asi nejznámějším prohlášením Hájka, které způsobilo společenský poprask, bylo to, že smrt Usámy bin Ládina je mediální fikce. Útok na americká dvojčata si prý Američané zorganizovali sami. Zatímco ho za tohle prohlášení prezident pokáral, za Antikrista tomu zatím tak nebylo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…