Antikrist je mezi námi, varoval papež Jan Pavel II. Stejně jako Hájek

20.02.2013 11:16

Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek před časem vzbudil rozruch svou knihou Smrt v sametu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že Antikrist je již ve světě. Za to sklidil velkou kritiku a výsměch médií. Přitom něco podobného říkal i blahoslavený Jan Pavel II.

Antikrist je mezi námi, varoval papež Jan Pavel II. Stejně jako Hájek
Foto: hrad.cz
Popisek: Bývalý vicekancléř Václava Klause Petr Hájek ve své pracovně.

„Antikrist je již ve světě. Spousta lidí si pomyslí, že jsem se zbláznil, protože znají postavu toho jména jen z béčkových thrillerů. A přece je to pravda, Antikrist skutečně je ve světě již velmi dlouho a mou ambicí je, aby to po přečtení knihy pochopili i ti, kterým by to v tomto rozhovoru připadalo bláznivé. Aby, pokud tato děsivá postava veřejně vystoupí, byli schopni a připraveni jejím lžím a mystifikacím vzdorovat,“ řekl Hájek před časem v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Antikrist je mezi námi

Blahoslavený Jan Pavel II. řekl ve své homilii z posledního dne roku 1993 proslovené v římském kostele sv. Ignáce z Loyoly: „Antikrist je mezi námi. Začátek nového roku nám otevírá daleké horizonty a jakkoliv se v nich zračí přeci jen nějaký záblesk světla, jsou temné a hrozivé. My ovšem nemůžeme zavírat oči před tím, co nás obklopuje. Musíme toho Zlého nazvat jeho pravým jménem. Nemůžeme nečinně přehlížet tomu, jak souběžně s kulturou lásky a života se světem šíří jiná civilizace, a sice civilizace smrti, která je nejvlastnějším dítětem ďáblovým a je jedním z projevů blížící se Apokalypsy.“ Cituje ho Mariánský dvouměsíčník Immaculata, který vydávají minorité v Brně.

Podle Bible, konkrétně Zjevení Janova (Apokalypsy) bude ještě před druhým příchodem Krista na zemi vládnout po určitou dobu celému světu Antikrist. Podle římského katolíka Hájka vše nasvědčuje tomu, že tento okamžik brzy přijde.

Antikrist je člověk, který se stane vládce celého světa a jeho záměrem je (totalitní) světovláda. Apokalypse předchází právě vznik světové vlády, odpad věřících od Krista, pronásledování křesťanů a úpadek morálky. Antikrist o sobě hlásá, že je spasitelem, na oko hlásá pravdu a lásku a vyžaduje božské pocty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podříznu tě! Mašinové si zaslouží úctu, uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci

15:46 Podříznu tě! Mašinové si zaslouží úctu, uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci

Lumír Němec v půli září vyjádřil názor, že si bratři Ctirad a Josef Mašínovi zaslouží naši úctu, pro…