Arabové skupují parcely v okolí Teplic. Místní mají obavy

22. 8. 2014 7:33

Arabští hosté, kteří ve stále hojnějším počtu jezdí na léčebné kúry do Teplic, přidělávají vrásky na čele obyvatelům okolních vesnic. Například v Modlanech hodlají cizinci postavit domy, v nichž by trávili letní sezonu. Starousedlíci se bojí nepořádku a nočního hluku, kterému již čelí lázeňské město.

Arabové skupují parcely v okolí Teplic. Místní mají obavy
Foto: kralovehradecko-info.cz
Popisek: lázně - ilustrační foto

MF Dnes informuje, že v Modlanech mají v horizontu několika let vyrůst velké arabské kolonie s více než šedesáti parcelami, které již údajně nakoupili Kuvajťané. Ti stejně jako Libyjci nebo Saúdové s čím dál větší oblibou jezdí s rodinami na léčení do nedalekých Teplic, jejichž ubytovací kapacita přestává cizincům stačit a tak se poohlíží i po okolních vesnicích.

„Hezká krajina, blízko Teplic a hlavně: Oni chtějí žít vedle sebe, ne každý zvlášť,“ vyjmenoval MF Dnes představitel teplické muslimské obce Marej Abas důvody, proč si jeho krajané vybrali právě Modlany. Arabové údajně hodlají v postavených domcích strávit pouze letní sezonu a posléze se vrátit zpátky do vlasti. Místní by podle něj mohli na celé věci vydělat. Ve zbytku roku prý mohou domky udržovat a tím si přivydělávat.

Obavy některých starousedlíků peníze prozatím rozptýlit nedokázaly. Bojí se, aby po sobě lázeňští hosté nezanechávali nepořádek a neporušovali noční klid, jako se tomu děje v Teplicích. „Já jen doufám, že když budou žít ve svém, nebudou dělat nepořádek,“ uvedl pro MF Dnes jeden z obyvatel Modlan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

14:07 Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

V Prostoru X poreferoval o Číně a vztazích s Českou republikou bývalý zpravodaj ČT z Číny Tomáš Etzl…