Arabové skupují parcely v okolí Teplic. Místní mají obavy

22.08.2014 7:33

Arabští hosté, kteří ve stále hojnějším počtu jezdí na léčebné kúry do Teplic, přidělávají vrásky na čele obyvatelům okolních vesnic. Například v Modlanech hodlají cizinci postavit domy, v nichž by trávili letní sezonu. Starousedlíci se bojí nepořádku a nočního hluku, kterému již čelí lázeňské město.

Arabové skupují parcely v okolí Teplic. Místní mají obavy
Foto: kralovehradecko-info.cz
Popisek: lázně - ilustrační foto
reklama

MF Dnes informuje, že v Modlanech mají v horizontu několika let vyrůst velké arabské kolonie s více než šedesáti parcelami, které již údajně nakoupili Kuvajťané. Ti stejně jako Libyjci nebo Saúdové s čím dál větší oblibou jezdí s rodinami na léčení do nedalekých Teplic, jejichž ubytovací kapacita přestává cizincům stačit a tak se poohlíží i po okolních vesnicích.

„Hezká krajina, blízko Teplic a hlavně: Oni chtějí žít vedle sebe, ne každý zvlášť,“ vyjmenoval MF Dnes představitel teplické muslimské obce Marej Abas důvody, proč si jeho krajané vybrali právě Modlany. Arabové údajně hodlají v postavených domcích strávit pouze letní sezonu a posléze se vrátit zpátky do vlasti. Místní by podle něj mohli na celé věci vydělat. Ve zbytku roku prý mohou domky udržovat a tím si přivydělávat.

Obavy některých starousedlíků peníze prozatím rozptýlit nedokázaly. Bojí se, aby po sobě lázeňští hosté nezanechávali nepořádek a neporušovali noční klid, jako se tomu děje v Teplicích. „Já jen doufám, že když budou žít ve svém, nebudou dělat nepořádek,“ uvedl pro MF Dnes jeden z obyvatel Modlan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nakopat zadek Milionu chvilek! Co navrhují, jsem viděl v koncentráku, píše člen KDU-ČSL

6:52 Nakopat zadek Milionu chvilek! Co navrhují, jsem viděl v koncentráku, píše člen KDU-ČSL

Komentář Ivana Emra, brněnského zastupitele a člena KDU-ČSL, na serveru NeviditelnýPes.cz se zabývá …