Arabská férovka v Německu: Mladík přizabil policistku, táta pak přišel vyhrožovat na stanici

12.09.2018 18:02

Německá média informují o mimořádně brutálním napadení policistů v Essenu, kteří se tam vydali na rutinní kontrolu do místního baru, kde se kouří vodní dýmky. Jedna ze zasahujících policistek je v pracovní neschopnosti.

Arabská férovka v Německu: Mladík přizabil policistku, táta pak přišel vyhrožovat na stanici
Foto: Václav Fiala
Popisek: Na předvolebním mítinku Angely Merkelové v Regensburgu

Mělo jít o rutinní policejní kontrolu, jakých probíhá nejenom v Essenu spoustu. Nakonec vše skončilo rvačkou a vážným zraněním policistky. K incidentu došlo v tuto neděli a jeho hlavním aktérem byl sedmnáctiletý mladík. Ten měl napadnout zasahující policistku a způsobit jí vážná zranění. Mimo jiné ji škrtil a již ležící kopal do břicha. Mladá žena byla později hospitalizována v nemocnici kvůli modřinám na krku a pohmožděninám po celém těle.

Policistka je v důsledku vážných zranění v pracovní neschopnosti a lehčí zranění utrpěl i její kolega. Do šarvátky se zapojilo i dalších čtyři až pět hostů šiša baru, které se podařilo zpacifikovat až po použití pepřového spreje a obušků. Sedmnáctiletý násilník byl nakonec zajištěn, ale ostatním se podařilo z baru utéci a vyhnout se tak trestnímu stíhání pro napadení úřední osoby. Nicméně ani poté neměli policisté na růžích ustláno.

Na policejní stanici se krátce po převozu mladíka dostavili jeho bratr a otec a vyhrožovali strážcům zákona, že pokud jej urychleně nepropustí, tak si přivedou na pomoc svůj „klan“. „Bohužel tyto útoky jsou každodenní součástí naší práce. Něco takového nemůžeme akceptovat,“ sdělil deníku Bild mluvčí místní policie Ulrich Faßbender. Ačkoli média nezveřejnila národnost ani etnickou příslušnost zatčeného mladíka, vzhledem k místu zatčení a slovům jeho rozlícených příbuzných o přivedení dalších členů klanu je zřejmé, že jde o muže s arabskými kořeny.

Jak již redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala před měsícem, právě v Essenu došlo hned ke dvěma střetům mezi příslušníky dvou místních libanonských rodinných klanů. Jak tehdy informoval například magazín Focus, do bitky byly zapojeny desítky Arabů a situaci muselo na místě řešit více než dvacet hlídkových policejních vozů. Problémy s rozvětvenými arabskými rodinnými klany však řeší i v Berlíně a v dalších větších městech země.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

22:02 Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Sou…