Armáda vypsala zakázku na stravování vojáků ve Vrběticích

03.02.2015 12:50

Stravování vojáků, kteří hlídají muniční sklady ve Vrběticích, bude armádu stát až 16 milionů korun. Ministerstvo obrany již vybralo firmu, která jídlo připraví. Stala se jí společnost Aramark, sdělil dnes ČTK mluvčí ministerstva Petr Medek. Informaci o zakázce dostane ve středu vláda. O výběrovém řízení dnes informoval deník Právo.

Armáda vypsala zakázku na stravování vojáků ve Vrběticích
Foto: Daniela Černá
Popisek: Označení nebezpečného prostoru
reklama

"O vojáky střežící sklady ve Vrběticích se musíme postarat. Nejde pouze o zajištění ubytování, samozřejmě mají nárok i na zajištění celodenní studené i teplé stravy," uvedl Medek. 
    
Po vyslání vojáků bylo podle něj kvůli nedostatku času stravování zajištěno krátkodobou smlouvou s místním hotelem Alfa Centrum. "Nyní vládě předkládáme informaci o zajištění stravování od začátku února do konce června," sdělil mluvčí. 
    
Protože klasické výběrové řízení trvá až rok, ministerstvo oslovilo pět možných dodavatelů. Nejnižší nabídku podala firma Aramark. "Předpokládaná cena zakázky činí 16 milionů a může se měnit podle počtu nasazených lidí," poznamenal Medek. Vláda schválila ve Vrběticích nasazení až 450 vojáků. V současné době jich areál hlídá 222. 
    
Ve Vrběticích vybuchl loni v polovině října sklad číslo 16 s 58 tunami vojenského materiálu včetně munice a počátkem prosince sklad číslo 12 s 98 tunami vojenského materiálu. Oba objekty si pronajímala ostravská společnost Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. 
    
Vojáci areál hlídají od prosince. S jejich nasazením nesouhlasí náčelník generálního štábu Petr Pavel. Některé útvary mají výrazný personální podstav a armáda tak prý může ostatní úkoly plnit stěží. Například velitel 7. mechanizované brigády, jejíž vojáci se ve Vrběticích střídají, bude v srpnu v Německu velet velkému spojeneckému cvičení. Na akci by se podle vedení armády potřeboval připravovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …