Armáda zveřejnila citlivé informace o své tajné službě

08.12.2011 6:45 | Zprávy
autor: par, čtk

V přílohách k návrhu rozpočtu ministerstva obrany se objevily citlivé informace, které by mohly zneužít nepřátelské zpravodajské služby. Přílohy obsahují údaje, kolik lidí zajišťuje armádní strategické zpravodajství nebo kolik příslušníků má speciální jednotka, která spadá pod jednu ze tří tajných služeb v zemi.

Armáda zveřejnila citlivé informace o své tajné službě
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank

Podle E15 z příloh kapitolního sešitu rezortu obrany vyplývá, že strategické zpravodajství zajišťuje 1810 lidí, jenom výkonu zpravodajské činnosti v souladu s prioritami vlády se věnuje 1227 vojáků a 147 občanských zaměstnanců. Na 379 vojáků a 49 civilistů je v kolonce "činnost a rozvoj speciálních sil", konkrétně jde o průzkumnou jednotku z Prostějova.

List upozorňuje, že detailní návrh příjmů výdajů Bezpečnostní informační služby (BIS) je přitom každoročně veden ve druhém stupni utajení důvěrné. "Z detailů například o počtu zaměstnanců nebo chystaných nákupech techniky by mohl poučenější člověk vyčíst řadu citlivých informací, jako jsou zahraniční kontakty nebo charakter operací. To by nás mohlo samozřejmě poškodit," reagoval na informace E15 mluvčí BIS Jan Šubert.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mistr T vydělává prachy chaosem, ale Česko je ráj.“ S českým Kanaďanem u galerie pod širým nebem

7:05 „Mistr T vydělává prachy chaosem, ale Česko je ráj.“ S českým Kanaďanem u galerie pod širým nebem

„Tady žiju rád. S kamarády posedíme, pokecáme, popijeme. Chodím všude možně. To je něco, co dost Kan…