Asistenta Babišova poslance doběhla minulost. Říkal o sobě, že je inženýr

09.02.2014 10:26

Pavel Braha se stal asistentem poslance hnutí ANO Pavla Čiháka. A to i přesto, že roky používal titul inženýr, přestože o jeho údajném studiu na kyjevské univerzitě nikdo neví – tamější profesoři ani jeho kolegové, se kterými ve stejnou dobu v Praze pracoval. Zprávu přinesl server iHNed.cz.

Asistenta Babišova poslance doběhla minulost. Říkal o sobě, že je inženýr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sobotkova vláda v poslanecké sněmovně
reklama

Na Brahova falešná studia poukázala média už v roce 2011, kdy se ukázalo, že diplom z Vysoké školy inženýrsko-stavební v Kyjevě není pravý. V té době byl Braha náměstkem ministra dopravy Jaromíra Schlinga. Krátce po tom, co i kyjevská univerzita potvrdila, že nikdo takový u ní nestudoval a diplom s tímto číslem nevydala, rezignoval. Oficiálním odůvodněním byly zdravotní důvody.

Nyní už inženýrský titul nepoužívá a uchytil se jako asistent poslance Čiháka. Ten tvrdí, že o falešném diplomu svého zaměstnance nic neví. „Pana Brahu znám a spolupracuji s ním přes 10 let a o tomto problému nevím. Nechám si vše vysvětlit,“ uvedl pro iHNed.cz.

Věc prošetřovala policie

Braha mu podle Čihákových slov zajišťuje kontakt s veřejností, organizuje mu schůzky a účast na seminářích. „Sleduje dění na rozpracovaných stavbách dálnic a silnic, připravuje odborné semináře v rámci zlepšení a zrychlení legislativních procesů apod.," dodal poslanec. 

Aféru s diplomem, jehož zfalšování nejprve nepoznalo ani Ministerstvo školství, vyšetřovala také policie. Celý případ ale nakonec odložila, jelikož trestný čin padělání veřejné listiny byl už promlčen. Sám Braha nikdy důvod svého počínání nevysvětlil. Podle svých slov měl studovat mezi roky 1983 až 1988. „Studium byla má soukromá záležitost, o níž zaměstnavatel nevěděl. Měl jsem individuální plán a na zkoušky jsem si bral dovolenou,“ sdělil pár let poté magazínu Týden.

Kromě Brahy má Čihák ještě další dva asistenty, a to Petru Lichorobiecovou a Františka Martinka. Martinek je mimo to, stejně jako Čihák, členem organizačního výboru Stavba roku, bývalým šéfem Městské autobusové dopravy Kolín a předsedou Společenstva přátel Medvědů od Kolína. Byl také jednatelem společnosti Kolín Invest, která je nyní v konkurzu. Pořádá také vyhlídkové plavby výletní lodí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …