Ať Česko EU nepomáhá. Je to jen „bububu“, míní slovenský politik

15. 12. 2011 21:19

Richard Sulík si dále stojí za tím, že navýšení evropského záchranného fondu je špatný nápad. Předseda slovenské strany Svoboda a solidarita má zato, že Evropě by nejvíce pomohlo, kdyby začala uplatňovat sankce.

Ať Česko EU nepomáhá. Je to jen „bububu“, míní slovenský politik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí
reklama

Podle předsedy slovenské Svobody a solidarity Richarda Sulíka není Evropská unie špatná. Muselo by se ale učinit několik kroků, aby se zlepšilo její fungování, jak řekl v Hyde Parku na ČT.

Jako jeden z receptů uvedl sankce, jaké by dostal stát, který by nedodržoval rozpočtovou disciplínu. Nějaké centrální plánování rozpočtů totiž podle jeho názoru není to správné řešení. „Neposlušné“ státy by spíše měly být potrestány, a to například tak, že by nedostaly některé dotace nebo by se omezilo jejich hlasovací právo.

Řecko by podle něj mělo rovnou vystoupit z Evropské unie. „Řecko tam ani nikdy nepatřilo,“ řekl v pořadu Sulík. Jako jeden z hlavních důvodů uvedl to, že falšovalo svůj ekonomický stav. „Zahrnulo i příjmy z prostituce,“ tvrdil Sulík.

„Kdyby se ta pravidla dodržovala, byla by krize mnohem menší,“ předpovídal Sulík. Nejen proto doporučil České republice, aby nepůjčovala Mezinárodnímu měnovému fondu 90 miliard pro zadlužené státy.

„Problém je v tom, ne že by sankce neexistovaly, ale že se doteď neuplatňovaly,“ míní o další existenci Sulík. Moc času jí nedává. A rozhodně si nemyslí, že by nastala izolace, kdyby Česko odmítlo půjčku. „To se dělá 'bububu', jako když v pěti letech se říkalo 'musíš poslouchat, jinak přijde blesk',“ přirovnal na konec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…