Ať Česko EU nepomáhá. Je to jen „bububu“, míní slovenský politik

15.12.2011 21:19 | Zprávy

Richard Sulík si dále stojí za tím, že navýšení evropského záchranného fondu je špatný nápad. Předseda slovenské strany Svoboda a solidarita má zato, že Evropě by nejvíce pomohlo, kdyby začala uplatňovat sankce.

Ať Česko EU nepomáhá. Je to jen „bububu“, míní slovenský politik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí

Podle předsedy slovenské Svobody a solidarity Richarda Sulíka není Evropská unie špatná. Muselo by se ale učinit několik kroků, aby se zlepšilo její fungování, jak řekl v Hyde Parku na ČT.

Jako jeden z receptů uvedl sankce, jaké by dostal stát, který by nedodržoval rozpočtovou disciplínu. Nějaké centrální plánování rozpočtů totiž podle jeho názoru není to správné řešení. „Neposlušné“ státy by spíše měly být potrestány, a to například tak, že by nedostaly některé dotace nebo by se omezilo jejich hlasovací právo.

Řecko by podle něj mělo rovnou vystoupit z Evropské unie. „Řecko tam ani nikdy nepatřilo,“ řekl v pořadu Sulík. Jako jeden z hlavních důvodů uvedl to, že falšovalo svůj ekonomický stav. „Zahrnulo i příjmy z prostituce,“ tvrdil Sulík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Turek ať drží h*bu. Godla je n***.“ Čtvrtníček sekl Motoristy

12:50 „Turek ať drží h*bu. Godla je n***.“ Čtvrtníček sekl Motoristy

Nově zvolený poslanec za Motoristy Filip Turek, jenž čelí kritice kvůli svým výrokům na sociálních s…