Ať Dienstbier ukáže důkazy ke spojení Zemanovců a Dalíka, vyzývá Benešová

10.02.2013 18:56

Jiří Dienstbier prohlásil, že za vznikem Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) stojí Marek Dalík s Mirkem Topolánkem. Místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová proto vyzvala svého kolegu, aby předložil důkazy.

Ať Dienstbier ukáže důkazy ke spojení Zemanovců a Dalíka, vyzývá Benešová
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová
reklama

Zemanovce s bývalým premiérem Mirkem Topolánkem a lobbistou Markem Dalíkem spojil Jiří Dienstbier v rozhovoru pro LN. Přes ten samý deník pak místopředsedkyně ČSSD vzkázala, ať tedy její kolega předloží důkazy.

„Pan Dienstbier tvrdí leccos, ale nikdy nepředložil žádné důkazy, že by to byla pravda. A bylo by asi třeba, aby to už konečně udělal. Odsouzení Jiřího Dienstbiera mi vadí. Jsou to silná slova,“ uvedla Marie Benešová.

Zároveň také připustila, že s Milošem Zemanem hovořila ještě před svým stranickým šéfem Bohuslavem Sobotkou. Odmítla ale, že by řešili spolupráci stran. „Pan Zeman se v rozhovoru se mnou jen zmínil, že by levicové strany měly více komunikovat, aby se netříštily síly a tak dále. To je všechno. Já jsem o žádné integraci, nebo slučovacích sjezdech vůbec nemluvila!“ prohlásila v rozhovoru.

Benešová také dodala, že Miroslava Šloufa považuje za minulého lobbistu, tudíž jí jeho spojení se Zemanovci nevadí – protože prý neexistuje. „Pan Šlouf tady už dávno nepůsobí. Odešel z politiky a nepodílel se na kampani. Já jsem ho v týmu Zemanovců neviděla. Celé je to podle mě rozehráváno uměle. Média vychází z toho, že pan Šlouf byl přítel pana Zemana a já si nemyslím, že by to bylo nějaké nebezpečí. Máme hodně současných lobbistů, kteří nebezpeční jsou,“ uvedla.

Sjezd ČSSD se už blíží. Benešová zde hodlá podpořit Sobotku do čela strany – očekává od něj sjednocení. „Máme společný cíl, aby ČSSD mluvila stejným jazykem, ale zároveň, aby v ní byl prostor i pro jiné názory,“ popsala v LN.

Co se ale týče jejího nadšení pro spolupráci ČSSD a SPOZ, zde má už Sobotka jiný názor. Zemanovce v minulosti poměrně kritizoval. „Já jsem to zaznamenala. Je to otázka vydiskutování toho problému a ta diskuse ještě ani nezačala. Pan předseda prostě přebírá názory Jiřího Dienstbiera,“ míní Benešová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…