Ať Moskva vidí! Už jede téma 21. srpen. Mluví Jiří Ovčáček a Miroslava Němcová, stojí to za to

15.08.2018 12:21 | Zprávy
autor: jav

Prezident republiky si chce jako pamětník a postižený připomenout události srpna 1968 především tichou vzpomínkou. To nechápe poslankyně ODS Miroslava Němcová, podle které by naopak měl vše velmi intenzivně připomínat veřejně, „aby bylo v Moskvě jasné, že jsme na nic nezapomněli“.

Ať Moskva vidí! Už jede téma 21. srpen. Mluví Jiří Ovčáček a Miroslava Němcová, stojí to za to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Z výstavy fotografií ze srpna roku 1968 v dolní části Václavského náměstí

V příštím týdnu si Česká republika připomene padesáté výročí událostí 21. srpna 1968. Připomínat si je bude i prezident republiky Miloš Zeman. Jak uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček, při tomto výročí bychom si měli připomenout, že boj za svobodu nikdy nekončí.

„Před svobodomyslnými občany stojí aktuální výzva k boji s narůstající tendencí omezovat svobodnou diskusi, s pokusy nenávistně ostrakizovat ‚nesprávné‘ názory a s novodobým kádrováctvím,“ připomněl Ovčáček. I po srpnu 1968 došlo k omezování svobodné diskuse a ‚kádrování‘ v podobě perzekucí aktivních účastníků událostí pražského jara.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Legalizace konopí

Pane poslanče, přijdete mi docela liberální. Zajímá mě váš postoj k legalizaci konopí? Nemyslíte, že kdyby bylo legální, možná by se tak nerozšířil trh z různými psychomodulačními látkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústavní právník: A co chce Pavel s Babišem projednávat?

18:24 Ústavní právník: A co chce Pavel s Babišem projednávat?

Ústavní právník a advokát Jaroslav Kuba rozebírá nápad Petra Pavla na pravidelné schůzky s premiérem…