Ať lidé neprotestují v ulicích, stačí jít na zastupitelství, radí týdeník

25.10.2011 14:10 | Zprávy
autor: pan

Praha 7 je typickým příkladem klientelismu, který panuje v Česku, píše redaktor týdeníku. Jako příklady uvádí stavbu nové radnice, kterou se městská část zadluží, nebo třeba jedenáctipatrové obchodní centrum.

Ať lidé neprotestují v ulicích, stačí jít na zastupitelství, radí týdeník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace v Rumburku
Svou glosu začíná redaktor Týdne Vladimír Ševela dotazem své švýcarské známé, jak to že se v ČR účastnilo pochodu proti kapitalismu jen dvě stě lidí, když v jiných zemích to byly tisíce. „Čechošvýcarka zřejmě neví, že u nás nemáme kapitalismus, ale klientelismus. A proti chobotnici se špatně protestuje," míní Ševela.

Podle něj funguje Praha 7 stejně jako magistrát. Už jen proto, že se na obou ODS spojila s ČSSD. „V klidu a takřka v utajení si těsná koaliční většina v zastupitelstvu (14:13), kterou drží při životě hlas pravomocně odsouzeného zastupitele za ČSSD Miroslava Fabiána (zřejmě česká rarita), prosazuje zajímavé projekty," glosuje Ševela.

Jako příklad zajímavých projektů pak uvádí stavbu nové radnice, která Letnou, Holešovice a Bubeneč zadluží prý stovkami milionů na desítky let. „Projekt provází velmi netransparentní způsob výběru developerské firmy, za který (za posouzení čtyř návrhů!) pozvaný poradce inkasoval milion korun. Po tomto náročném posouzení postupují dál dvě firmy, jedna z nich s velmi nejasnou majetkovou strukturou," popisuje redaktor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…