Ať pije Zeman! Kurva, já bych byl sprostý. Z toho Ovčáček neusne, vyskočilo na nás

23.11.2015 8:14

Několik tisíc lidí dorazilo v neděli odpoledne na pražský Albertov, aby zde znovu oslavili 17. listopad, který měl studentům ukrást prezident Zeman se svými stoupenci. Komentátoři, představitelé akademické obce, ale i politici se na sociální síti Twitter shodují, že repete Dne boje za svobodu a demokracii se zdařilo. „Z toho Ovčáček neusne, ani kdyby počítal ovečky. Ať pije Zeman!“ vzkazují na Hrad.

Ať pije Zeman! Kurva, já bych byl sprostý. Z toho Ovčáček neusne, vyskočilo na nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studentská demonstrace k 17.11. na Albertově
reklama

Anketa

Líbilo se vám, jak si studenti, politici, rektoři a jiní občané 22. listopadu připomněli 17. listopad?

4%
92%
hlasovalo: 13111 lidí

„Děkuji všem vlastizrádcům, sluníčkářům, neandrtálcům, lůze, spodině, provokatérům, odpadu společnosti, zaprodancům Ameriky a vrahům národa!“ zveřejnil na svém účtu europoslanec za KDU-ČSL Pavel Svoboda, který byl jedním z účastníků nedělní akce.

Na Albertov se přišli podívat i zástupci TOP 09 Miroslav Kalousek s Markem Ženíškem. „Obdivuji studenty vysokých škol, že dokázali za čtyři dny zorganizovat velkolepou akci, která zaplnila Albertov tisíci lidmi odhodlanými nenechat si vzít svobodu a demokracii. Bylo mi velkou ctí tam s nimi dnes stát,“ ocenil místopředseda TOP 09. „Jak se v úterý ukázalo, jsou dny a místa, kde by se politické agitace konat neměly. Doufám tedy, že příští rok budeme moci 17. listopadu uctít skutečně 17. listopadu a snad jej někteří politici opět nezneužijí k propagaci svých názorů,“ míní europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil, který na Albertov dorazil v doprovodu sběratelky umění Medy Mládkové.

Podle šéfa ODS Petra Fialy se v neděli konal zápas o svobodu. „Studenti právě slaví 17. listopad na Albertově. Nejde jen o připomínku, je to i zápas o svobodu. Např. aby jim příště nikdo nebránil slavit ve správný den,“ podotkl opoziční poslanec.

Ať pije Zeman!

Komentátoři českých deníků si pochvalovali pozitivní atmosféru, jež prý včera na Albertově panovala. „Václavák jsem prošvihl, protože jsem seděl na Václaváku v KFC a psal sloupek. Atmosféra na Albertově se mi mimořádně zamlouvala,“ konstatoval komentátor Práva Alexandr Mitrofanov. „Organizátoři mají můj obdiv. Udrželi celou akci na Albertově jako skutečně pietní a veskrze pozitivní,“ přidal se šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

Publicista z Akuálně.cz Jan Lipold zahlásil: „Albertov znovuvysvěcen.“ Novinář Petr Honzejk si neodpustil rýpnutí do hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Postrádám reakci Ovčáčka na Albertov. Řvoucí dav? Nikdo neřval. Pražská kavárna? Byla tam aj ODS. Ale @PREZIDENTmluvci to vymyslí, že ano?“ vyvěsil na Twitteru. „Albertov přeplněný. Z toho Ovčáček neusne, ani kdyby počítal ovečky. Ať pije Zeman!“ zvolal Ján Simkanič.

Novinář a spisovatel Pavel Kosatík pocítil příval pozitivní energie. „Odpolední Albertov: rychlá a inteligentní akce, rektoři, děkani a studenti mluví jeden za druhým, dohromady je to hotové za 45 minut. Lidi reagují rychle a vtipně i na nezamýšlené, takže po chvíli je jasné, že co v úterý zvoráno, v neděli napraveno. Pozitivní energie sem dnes doopravdy přišlo dost,“ pochvaloval si.

Není Albertov jako Albertov

Své si řekli i zástupci akademické obce, v jejíž režii se repete oslav 17. listopadu odehrávalo. „Místo tribuny s nápisem ‚Ať žiju já‘ připomínka důležitosti demokratických hodnot, svobody a vzdělaní. Není Albertov jako Albertov!“ triumfálně konstatoval politický geograf Michael Romancov. „Dnešní zkušenost z Albertova nevýslovně příjemnější než v úterý 17. listopadu,“ nešetřil rovněž chválou politolog Kamil Švec, který ještě tentýž den „vyškolil“ hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

„Mluvčí prezidenta v pořadu 168 hodin řekl, že 17. listopad nepatří studentům jako svátek 25. února, který patřil vítězství pracujícího lidu. Škoda, že neví, že 17. listopad je Mezinárodním dnem studentů, v upomínku na rok 1939,“ okomentoval moment z večerního vysílání České televize.

„Ti studenti byli nějací slušní, to já bych byl kurva sprostý celý víkend!“ zaslechl prý student Univerzity Karlovy Filip Zajíček v davu lidí na Albertově. Autorem tohoto jadrného výroku má být politický aktivista John Bok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

6:30 Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

Jsou nové pořádky v Plzni ohrožením zdraví a životů příslušníků tamní Městské policie? Strážníci jso…