Ať se lidé rozmáchnou jako politici, pak zbohatnou, glosuje Čásenský

12.11.2011 16:23

Robert Čásenský srovnává „spořivost“ občanů České republiky. Jako celek jsou prý lidé spořiví a nehrnou se do rizikových investic. Ne však politici. Naráží tím na investiční společnost Key Investments, které se týká i poslední aféra okolo Martina Kocourka.

Ať se lidé rozmáchnou jako politici, pak zbohatnou, glosuje Čásenský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chudoba, ilustrační foto.
reklama
Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Robert Čásenský si všímá s nadsázkou investiční společnosti Key Investments. Té se totiž týká množství politických afér, i ta jedna z posledních okolo ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka.

„Pro firmu, jakou byla pověstná Key Investments, je to ideální podnikatelské prostředí. Vhodný název (v českém překladu Klíčové investice) je pro politiky jako magnet. Nejprve přiláká politické figury do managementu mateřské firmy. Vystřídají se v něm hned dva blízcí poradci dnešního prezidenta," připomíná první spojitost s politikou.

Související: Čásenský píše soudcům do Švýcarska. Kvůli Grossovi

„Tak se stane, že několik set milionů korun Prahy 6 (a později též Prahy 10 a Prahy 13) doputuje právě do správy Klíčových investorů. Později zase zaklepe na dveře jistý Stanislav G. Starý kamarád z ČSSD mu chce za hubičku prodat akcie, které mají několikanásobnou hodnotu," glosuje ironicky Čásenský.

„Občané by se měli od svých politiků učit. Přestat sedět na penězích, chodit do jedné práce pro jednu výplatu a z ní si ještě šetřit. Měli by se trochu rozmáchnout - půjčit si, zainvestovat, odklonit, přichýlit. Tudy vede cesta k bohatství, ne nějakou stereotypní dřinou," uzavírá šéfredaktor.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…