Ať uprchlíci rok pracují ve prospěch státu, navrhuje rakouský hejtman

20. 10. 2015 19:43

Korutanský hejtman Peter Kaiser má návrh, jak by mohli uprchlíci lépe zapadnout do rakouské společnosti. Sociálně demokratický hejtman má za to, že by bylo správné, aby uprchlíci s rakouským azylem pracovali rok v nemocnicích či domovech důchodců, a to celý rok před tím, než budou moci vstoupit na rakouský pracovní trh.

Ať uprchlíci rok pracují ve prospěch státu, navrhuje rakouský hejtman
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka
reklama

„Pokud by byl jeho návrh přijat, ‚civilní služba‘ pro uprchlíky by podle Kaisera přinesla výhody oběma stranám. Běženci by jejím prostřednictvím lépe poznali pracovní a společenskou kulturu v zemi, ve které se chtějí usadit, učili se řeč, a přitom by jim služba v mnoha ohledech pomohla k integraci do rakouské společnosti. Navíc, a to je podle Kaisera důležité, by tisíce uprchlíků mohly získat v Rakousku uznání a respekt,“ píše k návrhu rakouského hejtmana server Týden.cz.

Běženci, kteří dostanou azyl v Rakousku, by prý mohli pracovat pro hasiče nebo pro Červený kříž či jiné organizace. Po roce takovéto činnosti by mnohem lépe pochopili, kde hodlají žít, a rakouským „starousedlíkům“ by to opravdu pomohlo.

Za tuto práci by samozřejmě dostávali také zaplaceno. Rakouští politici nejsou však v názoru na tuto problematiku jednotní. Zatímco například kolegové z rakouské sociální demokracie tento nápad vítají, radikální Svobodní tvrdí, že tím uprchlíci budou brát práci rodilým Rakušanům. Otázkou ovšem je, kolik Rakušanů chce dnes obdobnou práci skutečně vykonávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…