Ať uprchlíci rok pracují ve prospěch státu, navrhuje rakouský hejtman

20.10.2015 19:43

Korutanský hejtman Peter Kaiser má návrh, jak by mohli uprchlíci lépe zapadnout do rakouské společnosti. Sociálně demokratický hejtman má za to, že by bylo správné, aby uprchlíci s rakouským azylem pracovali rok v nemocnicích či domovech důchodců, a to celý rok před tím, než budou moci vstoupit na rakouský pracovní trh.

Ať uprchlíci rok pracují ve prospěch státu, navrhuje rakouský hejtman
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

„Pokud by byl jeho návrh přijat, ‚civilní služba‘ pro uprchlíky by podle Kaisera přinesla výhody oběma stranám. Běženci by jejím prostřednictvím lépe poznali pracovní a společenskou kulturu v zemi, ve které se chtějí usadit, učili se řeč, a přitom by jim služba v mnoha ohledech pomohla k integraci do rakouské společnosti. Navíc, a to je podle Kaisera důležité, by tisíce uprchlíků mohly získat v Rakousku uznání a respekt,“ píše k návrhu rakouského hejtmana server Týden.cz.

Běženci, kteří dostanou azyl v Rakousku, by prý mohli pracovat pro hasiče nebo pro Červený kříž či jiné organizace. Po roce takovéto činnosti by mnohem lépe pochopili, kde hodlají žít, a rakouským „starousedlíkům“ by to opravdu pomohlo.

Za tuto práci by samozřejmě dostávali také zaplaceno. Rakouští politici nejsou však v názoru na tuto problematiku jednotní. Zatímco například kolegové z rakouské sociální demokracie tento nápad vítají, radikální Svobodní tvrdí, že tím uprchlíci budou brát práci rodilým Rakušanům. Otázkou ovšem je, kolik Rakušanů chce dnes obdobnou práci skutečně vykonávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…