Atentát na Pavla Novotného? Starosta prozradil, kolik stojí jeho ochrana. A také věc, co možná říkat neměl

29.05.2020 18:46

Policie je na stopě „obálkáři“. Starostovi Pavlu Novotnému (ODS) ve čtvrtek přišla na úřad podezřelá obálka. Údajně se z ní vysypal bílý prášek, to však později vyvrátil. Zásah v Řeporyjích si vyžádal několika pyrotechniků a chemiků. „Moje, Hřiba a Koláře ochrana stojí údajně 400 tisíc denně, ač mám potvrzeno ze tří na sobě nezávislých zdrojů, že to jde nikoli z vašich daní, ale jde to výhradně z daní voličů SPD, KSČM a Trikolóry,“ popsal v příspěvku na facebooku náklady policejní ochrany.

Atentát na Pavla Novotného? Starosta prozradil, kolik stojí jeho ochrana. A také věc, co možná říkat neměl
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Starosta Pavel Novotný
reklama

Starostovi Řeporyjí Pavlovi Novotnému přišla včera na úřad podezřelá obálka. „Otevírali jsme obálky, v jedné z nich byl alobal a vysypal se z ní nějaký prášek,“ řekl pro server Novinky.cz. Tuto informaci ale Novotný později na twitteru vyvrátil. Více jsme o tom psali ZDE.

Novotný na svém facebooku v pátek celou kauzu upřesnil. Nejdříve všem svým kritikům, kteří říkali, že obálku nahlásil jen kvůli tomu, aby byl zajímavým, tak prý to tak nebylo.

„Nevolal jsem ani jednoho z těch novinářů. Ale jak je každý chytrý :-) Představuji si ty kokoty, co mají jasno v mé situaci. Zase se budu dělat zajímavý, no jasně,“ napsal. Prý chemik kvůli tomu požadoval pyrotechnika, avšak jeden pyrotechnik nestačil. „Všechno profíci, co věcí a většina přítomných, už se mnou zážitky má. No tak to tu prostě začalo lítat. Já ani nevylezu před barák ze vrat, neposkytuji rozhovory, nic,“ pokračoval Pavel Novotný v popisu. Prý ví, že se nemá rozčilovat, jenže to čtou i jeho spolupracovníci a těch je Novotnému líto.

Anketa

Dokáží Hana Lipovská a Xaver Veselý něco skutečně změnit v ČT?

92%
8%
hlasovalo: 15163 lidí

„Mimochodem, zatím se nepovedlo (noční telefonáty nejen mě, anonymy některé sdílím, stovky celkem a další a další srandy) s námi hnout ani o milimetr. Tomuhle se neustupuje, vy čučkaři :-) Tohle je hovno tlak!“ dodal.

Ke konci příspěvku zmínil, že policejní ochrana jeho, primátora Zdeňka Hřiba či starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře stojí denně 400.000. „To jde nikoli z vašich daní, ale jde to výhradně z daní voličů SPD, KSČM a Trikolóry (ale ti jsou jen čtyři, abych to nehrotil), justf 4 info,“ informoval.

„Jó a SERE mi, jak nemůžu chválit kriminalisty z jednoho konkrétního odboru. Mě ten obor zajímá a pozorovat tu přetěžkou, ale nesmírně zajímavou práci s anonymy, je zážitek. Mají teď jeden super záchyt u tzv. obálkáře. Nádherně přechcaný debílek, co si myslel, že je chytrý. Co vím, má to asi jít brzy do médií. Jsem za to moc rád. Oni jsou opravdu dobří. Koště, co si tu včera hrálo na unabombera by se taky mohlo brzy divit, kdo ví... Ale máme skvělou policii, prostě, nemohu si pomoci!“ zakončil Pavel Novotný příspěvek.

Fotogalerie: - Výročí atentátu na kata českého národa

Pomník Operace Anthropoid
Pietní vzpomínka u příležitosti 78. výročí Operace...
Pietní vzpomínka u příležitosti 78. výročí Operace...
Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8
Jiří Vítek, místostarosta MČ Praha 8
Pietní vzpomínka u příležitosti 78. výročí Operace...

Později na twitter napsal, že se podařilo zachytit tohoto obálkáře. „Je těžké je lapat a nevypadá to. Dostávám zadara školu, co mě baví, neb mě kriminalistika vždy brala. Jsem rád, že to asi půjde výhledově do médií. Cheche. Jsem škodolibý člověk, ech, doznávám,“ zasmál se starosta Řeporyjí.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: „Zabijeme vás, vezmeme vám dům!“ Slavný pár, který na demonstranty vzal zbraň, přestal mlčet a řekl vše

14:44 USA: „Zabijeme vás, vezmeme vám dům!“ Slavný pár, který na demonstranty vzal zbraň, přestal mlčet a řekl vše

Ikonická dvojice, která v St. Louis chránila svůj pozemek proti davu demonstrantů z hnutí Black Live…