Aukro zatrhlo dražbu vyraženého zubu poslance Babáka

05.09.2011 19:53

Toužili jste vlastnit jeden z vyražených zubů poslance „dobroděje“ Michala Babáka? Tak to vás možná bude zajímat informace o dražbě na serveru Aukru, kde jste od pátku mohli za tento netradiční suvenýr přihazovat. Cena zubu kontroverzního zákonodárce se za tři dny vyšplhala až na 4100 korun. Prodávající však nakonec své peníze neuvidí, neboť mu aukční server netradiční dražbu zatrhl.

Aukro zatrhlo dražbu vyraženého zubu poslance Babáka
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Michal Babák
reklama
Zub dal do aukce Ondřej Mirovský, který Babákův vyražený zub získal od televize Metropol TV. V pondělí Mirovskému přišel od Aukra mail informující ho o tom, že jeho dražba nejspíš porušuje dobré mravy či platné právní předpisy. "Nyní se snažíme s Aukrem domluvit a dražbu obnovit," řekla pro iDnes.cz mluvčí Metropolu Miroslava Slepičková. Dodává, že pokud se jim nepodaří s Aukrem dohodnut, pošlou poslancův zub do dražby na mezinárodní aukční server Ebay.

Prodávající: Peníze za zub měly jít na boj s korupcí

Zrušení aukce neudělalo radost ani Ondřeji Mirovskému, který prý chtěl utržený obnos poslat na boj proti korupci. "Samozřejmě mě mrzí, že byla aukce zrušena a to zejména kvůli dražitelům, kteří zub chtěli získat. Nabízí se samozřejmě úvaha, zda svoji roli ve stažení aukce nesehrály politické tlaky. Pokud se aukci nepodaří obnovit, bude to ztráta i pro Aukro, neboť o aukci zubu pana Babáka byl zájem," stěžuje si Mirovský.

Poslanec Michal Babák přišel o dva přední zuby minulý týden, kdy se popral v jednom z pražských barů. Po krátkém prohlášení, ve kterém uvádí, že konflikt považuje za uzavřený, odmítá incident dále komentovat.

Čtěte také:

Babák má vymlácené zuby. Dnes potkal toho, kdo mu to udělal 

Babák (VV): Šlo o banální osobni spor, který vyvrcholil zbytečnou fyzickou potyčkou 

S bojem proti korupci to myslíme vážně 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi Vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…