Australané běžence prostě vyklopí v Indonésii nebo je zavřou do ostrovního tábora. Od Sobotky zaznělo: Ale to přeci...

25.06.2015 9:31 | Zprávy
autor: vam

Někteří Evropané by problém s přílivem uprchlíků nejraději řešili podobně jako Austrálie. Ta totiž nežádoucí běžence soustřeďuje na ostrově Nauru v detenčním táboře, který spravuje soukromá agentura. Odmítnuté imigranty pak posadí na loď a vyklopí je třeba v Indonésii s omluvnou nótou australské vlády.

Australané běžence prostě vyklopí v Indonésii nebo je zavřou do ostrovního tábora. Od Sobotky zaznělo: Ale to přeci...
Foto: vlada.cz
Popisek: Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza

Ředitel sekce Úřadu vlády pro evropské záležitosti Jan Král ale podle serveru Denik.cz připomněl, že australská cesta pro nás není řešením. „Nám ale přece nemůže být jedno, jestli se žadatelé o azyl v Evropě utopí, nebo ne,“ cituje web státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu.

Ten předpokládá, že unijní představitelé se na dnes začínajícím jednání Evropské rady dohodnou nejen na výměně bezpečnostních informací a monitoringu lodí, ale časem i na vojenském zásahu proti pirátským lodím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč chce Pavel na NATO? Ve studiu padlo: Kolář a zbrojaři v pozadí

16:33 Proč chce Pavel na NATO? Ve studiu padlo: Kolář a zbrojaři v pozadí

Prezident Petr Pavel definitivně opustil roli nestranného arbitra. Svou druhou kandidaturu na post h…