Auta starší 6 let budou muset na technickou každý rok, vymysleli v Bruselu

14.07.2012 17:54 | Zprávy

Evropská komise zřejmě způsobí nepříjemnosti mnoha majitelům vozů staršího data. U automobilů starších šesti let totiž plánuje technickou kontrolu každý rok.

Auta starší 6 let budou muset na technickou každý rok, vymysleli v Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté při silniční kontrole

Podle plánu eurokomisaře Siima Kallase nové vozy by měly projít první kontrolou po čtyřech letech. Za dva roky by musela proběhnout další. Pak by se interval zkrátil na rok. Norma by platila i pro auta, která mají najeto více než 160 tisíc kilometrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: bob

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

K čemu přesně je vlastně europarlament?

Sama tvrdíte, že třeba i přes negativní stanovisko EP, se EK sněží prosadit v Radě své. Proč má EK vlastně takové pravomoci něco prosazovat, když ji na rozdíl od vás poslanců nevolí lidé? Není to nefér? Nejde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na koho ukázal Masaryk. Úder Fridrichové a Witowské

12:12 Na koho ukázal Masaryk. Úder Fridrichové a Witowské

Nově odhalených slov Tomáše Garrigue Masaryka se chytly i bývalé osobnosti ČT, Světlana Witowská a N…