Automobilka Tatra jede dál, i přes koronavirovou krizi pokračuje ve stejné výrobě jako vloni

23. 9. 2020 17:00

Zatímco jiné firmy, které spadají do Sdružení automobilového průmyslu, hlásí propad výroby v prvních šesti měsících o 30 až 40 procent, automobilka Tatra, která patří do průmyslového holdingu CSG, žádný pokles nezaznamenala. Naopak se může pochlubit 30procentním nárůstem poptávek.

Automobilka Tatra jede dál, i přes koronavirovou krizi pokračuje ve stejné výrobě jako vloni
Foto: KADEN
Popisek: Model Tatra Terrno k stému výročí
reklama

Anketa

Věříte Romanu Prymulovi?

52%
48%
hlasovalo: 29106 lidí
„Daří se nám plnit stávající i získávat nové kontrakty. Naší výhodou je rovněž to, že umíme vyrobit vozidla v kratším čase než konkurence," uvedl generální ředitel Tatra Trucks Pavel Lazar.
 
Nyní chce Tatra rozšířit své aktivity do Brazílie, kam plánuje dodávat sady, které by se montovaly na tamním trhu. Ve vývoji pak plánuje další vylepšování vzduchem chlazených motorů. Další ze členů holdingu CSG, tedy Tatra Defence Vehicle, která se specializuje na výrobu vojenských vozidel, také nepociťuje žádný ekonomický propad. V současnosti chystá pro českou armádu vozidlo Titus. Celkem má dodat 60 vozidel, která na klasických podvozcích Tatra vyvinula francouzská společnost Nexter. 
 
„Druhým rokem máme kladné výsledky, našlápnuto máme dobře. V současnosti připravujeme pro zkoušky Titus, který budeme dodávat české armádě," říká zástupce Tatra Defence Vehicle.
 
Kopřivnická Tatra získala svůj název po úspěšných terénních zkouškách, jež proběhly v Tatrách. Automobilka je ve světě známá především svými nákladními automobily. Ty zvládnou nejtěžší klimatické a terénní podmínky. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

8:48 Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku P…