Automobilky očekávají další zavírání továren. Tisíce Evropanů ztratí práci

11.09.2013 17:46 | Zprávy
autor: nem, čtk

Oživení evropského automobilového trhu bude pravděpodobně pomalé a evropské automobilky budou muset uzavřít další továrny a zrušit další pracovní místa. Uvedli to dnes podle agentury Reuters vedoucí představitelé automobilek na frankfurtském autosalonu.

Automobilky očekávají další zavírání továren. Tisíce Evropanů ztratí práci
Foto: Radek Kraus
Popisek: Dálnice D3

Podle šéfa největší evropské automobilky Volkswagen Martina Winterkorna by v Evropě mohlo být uzavřeno zhruba deset automobilových továren. Winterkorn nicméně upozornil, že sám Volkswagen, jehož součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto, produkci snižovat nemusí, protože těží ze silného růstu poptávky ve Spojených státech, Číně a Rusku.

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën podle svého šéfa Philippa Varina jedná o dalším snižování výroby ve Francii. Firma již loni oznámila, že ve Francii propustí zhruba 8000 zaměstnanců a uzavře továrnu v Aulnay-sous-Bois na severním předměstí Paříže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

103 596 Kč si naúčtoval úřad v Brně za dotaz o neziskovce

9:24 103 596 Kč si naúčtoval úřad v Brně za dotaz o neziskovce

Blížící se sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně vyvolává silné kontroverze. Občané se obracejí…