BIS sleduje vše. Napomenula ČT

26.01.2022 10:12 | Ze sítí

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš dává najevo, že jeho hnutí bude velmi tvrdou opozicí. Stávající i bývalí poslanci za ANO nenechávají na sociálních sítích na vládě Petra Fialy nit suchou. Ale v jedné věci se Andrej Babiš zachoval k vládě přece jen vstřícně. Podpořil jmenování plukovníka Michala Koudelky do čela BIS na dalších pět let. Toho Michala Koudelky, kterého vytrvale kritizuje prezident Miloš Zeman a nijak se netají tím, že si toužebně přeje Koudelkův konec v čele BIS.

BIS sleduje vše. Napomenula ČT
Foto: Screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš ve sněmovně

Když v srpnu 2021 končil plukovníkovi Michalu Koudelkovi jeho první pětiletý mandát v čele BIS, bylo jasné, že si prezident Miloš Zeman přeje jeho pád. Agenty BIS označil Zeman za „čučkaře“ a samotnému Koudelkovi opakovaně vyčetl, že věnuje příliš mnoho pozornosti ruským a čínským špionům a příliš málo pozornosti boji s ekonomickými zloduchy.

Tehdejší premiér Andrej Babiš (ANO) měl možnost Koudelku nejmenovat vůbec, nebo mu dát druhý pětiletý mandát v čele BIS. Neudělal ani jedno. Babiš si vybral třetí možnost a dočasně pověřil Koudelku vedením tajné služby s tím, že definitivní rozhodnutí o tom, jak to s Koudelkou bude dál, má udělat nová vláda až po volbách.

Volby proběhly, zvítězil v nich lídr koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09, Petr Fiala (ODS) a ze Sněmovního výboru pro bezpečnost, kterému předsedá Pavel Žáček (ODS), už zaznělo, že by Fialova vláda měla Koudelku do čela BIS jmenovat na dalších 5 let.

Podle informací České televize Andrej Babiš toto stanovisko z pozice lídra nejsilnější opoziční strany neodmítl.

„Andrej Babiš nic nenamítá proti úmyslu vlády jmenovat Koudelku šéfem BIS. Oproti jiným ředitelům byl víc vidět, ale věcný problém s ním bývalý premiér neměl,“ uvedla k tématu doslova veřejnoprávní televize na Twitteru.

reklama

autor: mp

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…