Babák zklamaně odchází z vedení Véček. Nechtěl se družit s Okamurou

03.09.2013 21:02

Poslanec Michal Babák opouští vedení Věcí veřejných. Snažil se totiž prosadit, aby strana kandidovala v blížících se parlamentních volbách jako samostatný projekt, nedokázal však přesvědčit ostatní. Někteří z VV půjdou do voleb za Úsvit Tomia Okamury.

Babák zklamaně odchází z vedení Véček. Nechtěl se družit s Okamurou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Babák
reklama

"Svoji představu pro nadcházející dva měsíce života strany jsem neprosadil a považuji za naprosto samozřejmé v takové situaci dále nezasahovat do řízení Věcí veřejných," uvedl Michal Babák.

Podle něj šlo jednoduše o názorový střet, nepovažuje to za nic výjimečného. Zvítězila prý vize silného předsedy Víta Bárty, jenž přesvědčil ostatní, že jeho řešení je správné. Někteří členové VV tak podpoří Úsvit Tomia Okamury, ten o jejich zapojení na kandidátky rozhodne ve středu.

"Plně to respektuji. Na druhé straně to považuji za velmi závažné rozhodnutí a já za něj z pozice vedení strany nemohu a nechci nést odpovědnost," dodal Babák na vysvětlenou.

Ve straně prý bude i dále pracovat, ale především na regionální oblasti. "I nadále hodlám přesvědčovat nově zvolené poslance o správnosti daňových změn, které jsem předložil v dnes již rozpuštěném zákonodárném sboru. I nadále chci podporovat v podobné snaze svého blízkého kolegu Otto Chaloupku v rámci legislativy k problematice takzvaných nepřizpůsobivých občanů a zneužívání sociálních výhod, která jako společnost nabízíme," vysvětlil poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …