Babiš: Česko bude po covidu zase mezi nejlepšími v Evropě

22.06.2021 9:52

V Jízdárně Pražského hradu se koná bezpečnostní konference Jagello s názvem Naše bezpečnost není samozřejmost. Prezident Miloš Zeman poslal účastníkům akce zdravici a premiér Andrej Babiš (ANO) na ní osobně vystoupil. Zdůraznil, že česká armáda patří ke klíčovým členům NATO, je jedním z lídrů v boji proti terorismu v africkém Sahelu a konstatoval, že jeho vláda udělala pro modernizaci armády opravdu hodně. „Jsem přesvědčen, že se Česká republika po covidové době vrátí mezi nejlepší státy EU,“ zdůraznil.

Babiš: Česko bude po covidu zase mezi nejlepšími v Evropě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23405 lidí

Předseda vlády Andrej Babiš promluvil na Pražském hradě o budování a utužování bezpečnostních vazeb České republiky. Zdůraznil, že důležitou roli v budování naší obranyschopnosti sehrávají také lékaři a zdravotní sestry. Covid ukázal, jak důležití jsou.

Vloni v létě to přitom vypadalo, že nad pandemií má Česko vyhráno. Tehdy Babiš hlásil do světa, že jsme „best in covid“.

„Nikoho z nás tehdy nenapadlo, že ta největší a nejtěžší zkouška nás teprve čeká. Pandemie covidu připravila celému světu zkoušku, které dosud nikdo nečelil. Byl to konflikt s neviditelným, nevypočitatelným a smrtícím nepřítelem. Na frontové linii ale tentokrát nestáli naši vojáci, ale lékaři, sestry a zdravotníci,“ připomínal Babiš před kamerami ČT.

„I když se situace vyvíjí optimisticky, nemůžeme zopakovat chyby z loňského léta,“ varoval dále a doporučoval lidem, aby se nechali proti nemoci covid-19 očkovat. Podle něj je třeba být obezřetný především s ohledem na mutaci koronaviru delta, dříve známou jako indická mutace, která nyní komplikuje situaci ve Velké Británii.

Z pandemie jsme si podle něj odnesli nejedno ponaučení. Ponaučení, že vojáci zvládají pomáhat s očkováním, s projektem chytré karantény, s výstavbou nemocnic a tak podobně. „Mohu konstatovat, že armáda z této zkoušky ohněm vyšla se ctí,“ zdůraznil.

„Ačkoli pandemie přinesla mnoho utrpení, něco dobrého z ní přece jen vzešlo. Například jsme si všichni uvědomili, jak důležití jsou naši zdravotníci. Jak důležití jsou pro naši obranu,“ zdůraznil znovu Babiš.

Čeští vojáci jsou podle předsedy vlády uznáváni jako velmi platní členové NATO.

„Armáda ČR je klíčovou součástí NATO," sdělil premiér v Jízdárně Pražského hradu. „Naši vojáci působí skoro 20 let v Afghánistánu a musím souhlasit s prezidentem Zemanem, že asi není dobře, že se z této země stahujeme. A na summitu NATO jsem slyšel tento názor od více politiků," pravil premiér České republiky. Česká armáda podle Babiše patří k lídrům v boji proti terorismu v africkém Sahelu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Poté se pochválil, že jeho vláda udělala velký krok k modernizaci české armády, a nakupuje i vyvíjí nové technologie a také v otázkách kybernetické bezpečnosti patří Češi ke špičkám.

„Konkrétně jsme schválili novou strategii kybernetické bezpečnosti,“ oznámil Babiš s tím, že nejen kvůli Vrběticím, ale také kvůli šíření dezinformací, považuje tuto oblast za klíčovou. I kvůli budování a ochraně nových 5G síti.

„Jsem ale přesvědčen, že naše vláda udělala za 4 roky maximum pro to, abychom ochránili naši bezpečnost. Jsem si vědom, že naše bezpečnost, ale ani svoboda není samozřejmost. Česká republika po covidové době vrátí mezi nejlepší státy EU,“ uzavřel své vystoupení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…