Babiš, Klaus... No ale taky Sobotka a Topolánek: Češi oznámkovali premiéry. Koho nepotěšili?

14.11.2019 11:14

Lidé oznámkovali v průzkumu Phoenix Research polistopadové politiky. Současný premiér Andrej Babiš (ANO) si společně s exprezidentem Václavem Klausem odnesli dvojku, zato premiéři za ČSSD Bohuslav Sobotka a za ODS Mirek Topolánek odešli se čtyřkou.

Babiš, Klaus... No ale taky Sobotka a Topolánek: Češi oznámkovali premiéry. Koho nepotěšili?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
reklama

Dvojku si z průzkumu Phoenix Research o bývalých premiérech, který publikoval server Blesk, odnesli exprezident Václav Klaus a současný premiér Andrej Babiš. Kdo však propadl, je jeho předchůdce Bohuslav Sobotka (ČSSD), jenž si odnesl na rozdíl od Babiše čtyřku.

Anketa

Má Tomio Okamura vaši důvěru?

86%
14%
hlasovalo: 30967 lidí

K premiérskému průzkumu pak dodal, že lidé zkrátka chtějí razantního, charismatického premiéra. „Když se podíváte na všechny ty úřednické premiéry – už Josef Tošovský byl reprezentován jako úředník – tak byli více nenápadní. Kritika vůči nim, kdy jsou považováni za spíše slabší, je dlouhodobě silná,“ poznamenal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…