Babiš: Zabránil jsem obrovskému průšvihu

22.10.2018 10:14 | Zprávy
autor: mp

Před pár měsíci byl z čela Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) odvolán Vladimír Mařík. Údajně svým působením nepřispíval k lepší spolupráci Institutu s dalšími částmi ČVUT. Podle premiéra Andreje Babiše však Maříkovo odvolání zavánělo obrovským a drahým průšvihem, který se podařilo na poslední chvíli odvrátit.

Babiš: Zabránil jsem obrovskému průšvihu
Foto: Archiv VM
Popisek: Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr. H. c., ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky

V červnu tohoto roku byl z čela Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) odvolán Vladimír Mařík. Prý proto, že svým působením nepřispíval k užší spolupráci institutu s ostatními částmi ČVUT. Maříka se však zastal prezident republiky Miloš Zeman, který Maříkovi v minulosti udělil státní vyznamenání.

Sám Mařík v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz uvedl, že si vyznamenání z rukou prezidenta Zemana velmi cení. „Velice si vážím ocenění České republiky na státní úrovni, protože mé celoživotní úsilí směřovalo k tomu, abych v České republice vytvořil něco, co by pomohlo v rozvoji společnosti. Pořád jsem měl a mám vize, které se týkají rozvoje České republiky. Proto je pro mě ocenění tak důležité – a důležitější než mnohá obdobná v zahraničí,“ sdělil.

Na stranu Maříka se postavil i český premiér Andrej Babiš, který měl obavy, že tahanice okolo Maříka značí ohrožení několik důležitých mezinárodních projektů, na kterých se ČVUT podílí. V pondělí proto s radostí oznámil, že se podařilo situaci urovnat, Mařík bude vědeckým ředitelem institutu, na který bude dohlížet rada, ve které bude působit i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Odposlechy

Jestli jsou odposlechy maďarského ministra zahraničí pravdivé, je to opravdu děsivé, ale není stejně tak děsivé, že jsou politici odposloucháváni. A kým vlastně a kdo to zveřejnil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec udeřil: Pavla pustit leda tak do Lán na buřty, ne na summit

21:50 Holec udeřil: Pavla pustit leda tak do Lán na buřty, ne na summit

Komentátor Petr Holec ostře kritizuje prezidenta Petra Pavla a jeho spor s vládou ohledně účasti na …