Babiš, Zeman, Klaus, Foldyna... Jan Hrušínský rozdával rány

23.05.2019 18:35

Babišové, Zemanové, Klausové, Foldynové a Faltýnkové nás podle ředitele Divadla Na Jezerce znovu strhávají k totalitě. Proto je dobře, že lidé vycházejí do ulic a dávají jasně najevo, co si myslí. Stejně tak by podle Hrušínského měli občané vyrazit i k volbám do Evropského parlamentu a hájit v nich svobodu, demokracii a humor.

Babiš, Zeman, Klaus, Foldyna... Jan Hrušínský rozdával rány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hrušínský
reklama

Ředitel Divadla na Jezerce v textu pro server Forum24. cz Pavla Šafra napsal, že jako muž narozený v roce 1955 pamatuje dobu, kdy čeští komunisté nechávali střílet do svých spoluobčanů jen za to, že si chtěli dát ve Vídni kafe. Pamatuje si také sovětské tanky v ulicích a situace, kdy se rozhodovalo o nás bez nás. O českých občanech se dlouhá léta rozhodovalo v moskevském Kremlu a ve vedení komunistické strany.

Anketa

Prezident Zeman šikanuje část Česka, tvrdí Dominik Hašek. Má gólman pravdu?

7%
93%
hlasovalo: 25882 lidí

Hrušínký všem čtenářům připomněl, že šlo o dobu, kdy prosté vyslovení pravdy stačilo k tomu, abyste se ocitli za mřížemi.

Po roce 1989 se k nám vrátila svoboda, ale Hrušínský má obavy, že o ni můžeme znovu přijít. „Obyčejní lidé se vždycky, když bylo v Čechách nejhůř, bránili humorem. Země bývala zaplavena vtipy na adresu mocných. Stejně se lidé už zase smějí vládcům i dnes. Nikdy se internetem nešířilo takové množství vtipů na novodobé bolševiky a nácky, kteří nám už zase chtějí rozkazovat, ponižovat nás a krást. Vládci posledních let – Babišové a Zemanové, Klausové, Foldynové a Faltýnkové, Benešové a Konečné – znovu strhávají naši zem směrem ke lži a nesvobodě, neodpovědnosti a korupci, skryti za antikorupčními hesly,“ upozornil šéf Divadla Na Jezerce.

Hrušínský má za to, že těmto lidem je třeba se postavit už v nadcházejících evropských volbách, které proběhnou v pátek a v sobotu, a volit demokraticky smýšlející politiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

10:56 Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

Ekolog a biolog Petr Blahut se domnívá, že naše společnost dramaticky ničí Zemi. Jako příklad správn…