Babiš dostal „čočku“. Jsme snad pijavice? Co řeknete tisícům nemocných dětí?

01.07.2019 15:15

Na DVTV vyšel apel zakladatelky mateřských center Rut Kolínské. Obrací se v něm na Andreje Babiše a jeho ministryni financí Schillerovou. „Pane premiére Babiši a paní ministryně financí Schillerová, proč škrtáte v sociální oblasti?“ ptá se zostra. „Nebo snad souhlasíte s prezidentem Zemanem, že jsme pijavice? Co řeknete tisícům nemocných dětí?“ snaží se promluvit premiérovi do duše.

Babiš dostal „čočku“. Jsme snad pijavice? Co řeknete tisícům nemocných dětí?
Foto: Repro Youtube
Popisek: Rut Kolínská, zakladatelka hnutí mateřských center

Rut Kolínská je zakladatelka hnutí mateřských center v České republice. V roce 1988 stála u zrodu ekologického sdružení Pražské matky, v roce 1992 prvního mateřského centra v Praze, v roce 2002 založila Síť mateřských center v ČR, jíž je první prezidentkou. Je nositelkou ceny Žena Evropy 2003 a ocenění Sociálně prospěšná podnikatelka 2006.

Anketa

Vadí vám, že prezident Zeman zatím nepřijal demisi ministra kultury Staňka?

6%
90%
hlasovalo: 28118 lidí

„Pane premiére Babiši a paní ministryně financí Schillerová, proč škrtáte v sociální oblasti?“ táže se Rut Kolínská. „Proč nechcete podporovat neziskový sektor zaměřený na prevenci rizikových jevů?“ táže se dál. Kolínská říká, že prevence je mnohem levnější než řešení životních krizí. „Jaká podaná ruka v nouzi je nejúčinnější? Blízká a téměř okamžitá. A takovou nabízejí neziskové organizace. Víte, že vám tak šetří velké částky z rozpočtu? Kdo z nás se občas nedostane do potíží či na životní křižovatku? Kdo z nás nepotřeboval drobnou, ale i větší pomoc v nouzi?“ pokračuje v otázkách Kolínská.

Kolínská dále konstatuje, že životní krize přicházejí nečekaně a jen málokdo je na ně připraven, nemluvě o tom, že se na většinu ani připravit nedá. „Onemocní nám dítě těžkou nemocí. Ano, lékaři udělají vše potřebné. Ale starostí, které nás trápí dnem i nocí, nás nezbaví. A v tu chvíli nám podají pomocnou ruku neziskové organizace,“ uvádí zakladatelka hnutí mateřských center. „A zdravotní klaun zabaví a poveselí naše dítě,“ dodává. Dalším případem je podle ní péče o stárnoucí rodiče či o oběti domácího násilí.

„Pane premiére Babiši a paní ministryně financí Schillerová, máte plán B, až všechny služby lidem v nouzi padnou? Až nastane sociální kolaps? Nebo snad plánujete financovat organizace zaměřené na prevenci ze svého? Nebo snad souhlasíte s prezidentem Zemanem, že jsme pijavice? Nebo nás dokonce soudíte podle svého ‚všeci kradnú‘? Co řeknete tisícům nemocných dětí? 9 178 dětem zneužívaných anebo zanedbávaných v loňském roce? Že má vláda důležitější věci než podporu neziskových organizací, které dětem ulehčují v jejich bezútěšné situaci? Když dopustíte, aby padnul neziskový sektor, ponesete zodpovědnost, že se zhroutí stát, uvědomujete si to?“ zakončuje svůj apel Rut Kolínská.

Celý apel ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

13:05 Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

Jedním z hlavních témat interview s emeritním předsedou TOP 09 byla osoba Václava Havla. Dle Karla S…