Babiš hledá nestraníky do senátních voleb. S Okamurou neuspěl

07.02.2012 6:08

Andrej Babiš hledá nestraníky, které by podporovalo sdružení ANO 2011 v letošních senátních volbách. „Budou kandidovat za sebe, s naší podporou. Máme jich přibližně deset,” řekl Babiš iDNES.cz. Za vhodného nestraníka považoval i Tomio Okamuru, se kterým se však nedohodl.

Babiš hledá nestraníky do senátních voleb. S Okamurou neuspěl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Proběhla řada schůzek s nestranickými osobnostmi,“ řekla iDNES.cz členka přípravného výboru Babišova sdružení Anna Veverková. Jména lidí, se kterými bude spolupracovat, však zveřejnit nechce, aby je ušetřil tlaku veřejnosti.

Mezi oslovenými byl i Tomio Okamura, který chce kandidovat ve Zlínském kraji. Pokud by zde uspěl, uvažoval by o kandidatuře na prezidenta. „Setkali jsme se spolu dvakrát. Byť jsme konkrétní spolupráci nedohodli, tak jsem vyslovil aktivitám pana Babiše podporu, a pokud v rámci hnutí budou kandidovat poctiví, schopní a důvěryhodní lidé, určitě je podpořím,” konstatoval Okamura.

Radši ten prezident

„Vyměnili jsme si názory, a pokud vím, tak on prioritně chce myslím kandidovat na toho prezidenta,“ dodal Babiš. Na senátní volby se však Okamura také připravuje. „Pan Okamura na tom pracuje dlouhodobě a samostatně. Samozřejmě do toho půjde, cílevědomě na tom pracuje, ale my máme jiné lidi,” dodal Babiš.

Sdružení ANO 2011 se nyní zabývá tím, v jakých obvodech bude privilegovat nové tváře a kde podpoří současné senátory. V krajských volbách nebude uskupení kandidovat po celé republice, uvedla Veverková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přijeď. Dálnice ti bude úzká.“ Hospody s testem: Co národ rozjel, Babiš do Čau lidi nedá

10:07 „Přijeď. Dálnice ti bude úzká.“ Hospody s testem: Co národ rozjel, Babiš do Čau lidi nedá

Zpráva o povinném testování na zahrádkách hospod v případě, že se zákazník nemůže prokázat očkováním…