Babiš i po problémech na železnici hájí Havlíčka: Pracuje nejvíc, vstává ještě dřív, než já

17.07.2020 16:47

Premiér Andrej Babiš dle svých slov nechystá odvolání ministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) v souvislosti s nedávnými železničními nehodami. Podle Babiše Havlíček pracuje nejvíc ze všech ministrů a dělá, co může. „Ministr Havlíček je nejpracovitější ministr, vstává dokonce o půl hodiny dříve než já,“ prohlásil Babiš.

Babiš i po problémech na železnici hájí Havlíčka: Pracuje nejvíc, vstává ještě dřív, než já
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček
reklama

Havlíček má kromě resortu dopravy na starosti také Ministerstvo průmyslu a obchodu, kvůli čemuž v minulých dnech čelil kritice. Podle opozice totiž práci na dvou ministerstvech nezvládá, a údajně i kvůli tomu se stalo několik dopravních neštěstí.

To ale odmítá premiér Andrej Babiš, podle kterého Havlíček pracuje na maximum. „Ministr Havlíček je nejpracovitější ministr, vstává dokonce o půl hodiny dříve než já. Vstává, myslím, ve čtvrt na pět,” řekl Babiš před odletem na summit EU, jak informuje server Novinky.cz.

„Každý máme nějaký výtlak a nějaký tah na branku a věřte mi, že pan Havlíček dělá maximum pro to,” dodal premiér s tím, že resort dopravy funguje dobře a má největší investice ze všech ministerstev.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Na Havlíčkovi Babiš také ocenil, že se ihned vydal na místa nehod. „Na rozdíl od některých kolegů z vlády, kteří jen tweetovali a vykládali nesmysly,“ rýpl si Babiš do ministra vnitra Jana Hamáčka z koaliční ČSSD, který nebezpečnost na kolejích komentoval.

„Děkuji všem složkám IZS, které zasahují u železniční nehody u Českého Brodu. Bohužel podobných neštěstí je v poslední době nějak moc. Trochu to připomíná příběh nezvládnuté privatizace britských železnic z 90. let,“ reagoval v úterý po dalším neštěstí Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

9:31 Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

V Praze se měl včera odehrát protest proti policejní brutalitě, o jeho konání informovala největší č…