Bělohradský považuje za ostudu, že český předvolební boj pronikl až na půdu Evropského parlamentu. „Ostuda je to v tom smyslu, že jde o předvolební boj. Je to zatažení Evropského parlamentu do předvolebního boje. Iniciovala to především TOP 09, a tak by to být nemělo,“ konstatoval filozof.
„A co od té debaty očekáváte?“ zeptala se Witowská. „Já opravdu nic,“ řekl jasně Bělohradský. „Já jsem v Itálii prožil celou éru Berlusconiho a ani on neomezil nezávislost veřejného prostoru a já myslím, že v Česku to nehrozí vůbec,“ doplnil.
„Navíc když se podíváme na jednotlivé noviny, tak problém těch médií je jinde. Problém je jejich strašná ideologičnost, strašná ideologičnost novinářů. Když si vezmeme Respekt, tak to je takový liberálně levicový týdeník, který nikdy nebude nacionalistický. Naproti tomu tady máme Reflex, ostře pravicový Reflex. Já ani nevím, kdo ho vlastní, a nemyslím si, že se postoj tohoto časopisu neodvíjí od majitele. Ale myslím, že rozhodující je spíš postava šéfredaktora,“ vyjádřil svůj názor filozof.
Problém naší země? Nemáme skutečného mediálního podnikatele
Nevidí prý problém v tom, že Andrej Babiš ovládá některá média. Znepokojuje ho něco jiného.
„Co je pro mě opravdu alarmující, je, že místopředseda vlády svrchovaného státu může být odposloucháván. Já se nebudu vyjadřovat k odposlechům, které jsou nelegální. Ale co je zajímavé, je postava novináře Marka Přibila, který napsal román... A když si ten román přečtete, tak se dozvíte, že česká mediální scéna je v podstatě o úniku informací a o obchodování s nimi. Já jsem si to nikdy nemyslel, ale možná jsem naivní,“ doplnil k tomu Bělohradský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp