Babiš je tajtrlík a fandí mu burani, píše novinář

29.03.2016 14:24

Proč navzdory kauze Čapí hnízdo neklesají preference hnutí ANO? Proč navzdory kauze Čapí hnízdo je ministr financí Andrej Babiš stále druhým nejpopulárnějším politikem u nás? Nad tím se zamýšlí na webové stránce časopisu Reflex publicista Jiří X. Doležal.

Babiš je tajtrlík a fandí mu burani, píše novinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Podle Doležala je po kauze Čapí hnízdo z Babiše jen „zkompromitovaný tajtrlík, kterému nebude soudný člověk věřit ani to, kolik je zrovna hodin“.

Doležal celou kauzu Čapí hnízdo shrnuje takto: „Celý národ ví, že Andy vyvedl Čapí hnízdo z Agrofertu, napsal je na příbuzné, ti jakožto vlastníci načerpali padesát mega z fondů pro malé a střední podnikatele, a jak uběhla doba, po kterou museli být malým a středním podnikem, tak hned Andymu farmu bohatší o padesát míčů vrátili. Jestli je to trestné, posoudí orgány činné v trestním řízení – naše i evropské.“

Celý text je ZDE

Doležal píše, že už na první pohled je jasné, že celé to je nepoctivá sviňárna. A protože Čapí hnízdo se začalo více řešit už před Vánocemi, podíval se na preference hnutí ANO i samotného Andreje Babiše.

Podle agentury STEM činily volební preference ANO v únoru 23 procent, podle agentury SANEP byly volební preference ANO v březnu 22,5 procenta. Rovněž dle agentury SANEP v březnu důvěřovalo Babišovi 40,9 procenta občanů.

„Výsledek zaznamenal Burešovi malý pokles, ale pořád – skandál s dotacemi sem nebo tam – je ANO vítěznou stranou a Bureš druhým nejpopulárnějším politikem,“ shrnul výsledky Doležal. A dodal: „Českého burana jako by skutečnost, že jde o usvědčeného nepoctivce, neodrazovala, ale přitahovala. Lid si pravděpodobně říká: „Andy s těma evropskejma šmejdama pěkně vy**dal a nakrad si, to je ale pašák!“ A s takovým lidem holt nezbývá nic jiného, než aby v zemi byl prezidentem Zeman a nejvlivnějším ministrem Babiš,“ uzavřel Jiří X. Doležal své zamyšlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…