Babiš k soudu dorazil v tryskáči. Nechtěl se prý dočíst blbé kecy

31.01.2014 7:48

Nový ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dorazil k bratislavskému soudu v soukromém tryskáči. „Nechci číst zase ty blbé kecy, že se něčemu vyhýbám," zdůvodnil politik. Slovenský soud odložil líčení, ve kterém se rozhoduje o tom, zda Babiš byl vědomě agentem Státní bezpečnosti, na duben.

Babiš k soudu dorazil v tryskáči. Nechtěl se prý dočíst blbé kecy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Andrej Babiš se soudu zúčastnil navzdory tomu, že se již dříve se soudkyní domluvil, že líčení nebude přítomen. „Já jsem dnes přijel kvůli vám, abych nemusel číst zase ty blbé kecy, že se něčemu vyhýbám," cituje bulvární deník Blesk politikovo zdůvodnění.

„To nemůže skončit jinak, než že to vyhraji," prohlásil Babiš sebevědomě při vstupu do soudní síně. Tam toho ale prý už moc nenamluvil. Asi po hodině, kdy službu vypověděl počítač zapisovatelky a čekalo se, až bude opraven, politik síň opustil s omluvou, že má i jiné povinnosti.

Cesta soukromým tryskáčem

K soudu se Babiš dopravil poněkud netradičním způsobem - soukromým letadlem. „Já si ho nepronajal. To kolega z Agrofertu, který letěl s námi. Jak už jsem řekl, stát tato cesta nebude stát ani korunu," cituje Blesk ministrova slova.

Babiš je přesvědčen, že celá věc dopadne v jeho prospěch. „Nebyli jsme žádní estébáci. Já jsem byl v podniku zahraničního obchodu, kde jsme byli všichni sledováni," prohlásil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…