Babiš lituje, že ČR nemá dálniční spojení s Rakouskem

13. 2. 2015 22:09

Ministr financí Andrej Babiš v rozhovoru s rakouským listem Kurier označil za ostudu, že Česká republika nemá ani 25 let po pádu komunismu dálniční spojení s Vídní nebo Lincem. Místopředseda české vlády byl v uplynulých dvou dnech na návštěvě Rakouska, kde jednal s několika rakouskými ministry a ve čtvrtek zavítal i na vídeňský Ples v Opeře, kde se setkal i s rakouským prezidentem Heinzem Fischerem.

Babiš lituje, že ČR nemá dálniční spojení s Rakouskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Babiš v rozhovoru, který vyjde v sobotním čísle deníku Kurier, vyjádřil potřebu dohnat nedostatky v rakousko-českých vztazích. "Pro Česko je ostuda, že 25 let po převratu nemáme dálniční napojení na Vídeň nebo Linec, že vlak z Prahy do Vídně potřebuje čtyři a půl hodiny. To všechno musíme dohnat," řekl Babiš.

Ministr kritizoval také předchozí české vlády. Poukázal na to, že vztahy mezi Rakouskem a Českou republikou se po roce 1989 neobešly bez třenic především kvůli jaderné elektrárně Temelín.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Babiš se rovněž vyslovil pro to, aby Řecko dodrželo své závazky vůči Evropské unii, Evropské centrální bance a Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). "Někdo jim musí říct, že volební kampaň skončila. Musí respektovat, na čem se dohodli s věřiteli," řekl Babiš.

Vyslovil se také k zavedení eura v České republice, což podle něj není na pořadu dne. "Jednoduše ještě nejsme připraveni," prohlásil šéf české státní kasy. Babiš se ve Vídni během čtvrtka a dneška setkal s rakouským vicekancléřem a ministrem hospodářství Reinholdem Mitterlehnerem, ministrem financí Hansem Jörgem Schellingem nebo ministrem zahraničí Sebastianem Kurzem. Se svou manželkou Monikou se zúčastnil i slavného Plesu v Opeře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

9:24 To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

Český zpěvák a skladatel Janek Ledecký, hudebník a otec dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké…