Babiš lituje, že ČR nemá dálniční spojení s Rakouskem

13.02.2015 22:09

Ministr financí Andrej Babiš v rozhovoru s rakouským listem Kurier označil za ostudu, že Česká republika nemá ani 25 let po pádu komunismu dálniční spojení s Vídní nebo Lincem. Místopředseda české vlády byl v uplynulých dvou dnech na návštěvě Rakouska, kde jednal s několika rakouskými ministry a ve čtvrtek zavítal i na vídeňský Ples v Opeře, kde se setkal i s rakouským prezidentem Heinzem Fischerem.

Babiš lituje, že ČR nemá dálniční spojení s Rakouskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Babiš v rozhovoru, který vyjde v sobotním čísle deníku Kurier, vyjádřil potřebu dohnat nedostatky v rakousko-českých vztazích. "Pro Česko je ostuda, že 25 let po převratu nemáme dálniční napojení na Vídeň nebo Linec, že vlak z Prahy do Vídně potřebuje čtyři a půl hodiny. To všechno musíme dohnat," řekl Babiš.

Ministr kritizoval také předchozí české vlády. Poukázal na to, že vztahy mezi Rakouskem a Českou republikou se po roce 1989 neobešly bez třenic především kvůli jaderné elektrárně Temelín.

Babiš se rovněž vyslovil pro to, aby Řecko dodrželo své závazky vůči Evropské unii, Evropské centrální bance a Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). "Někdo jim musí říct, že volební kampaň skončila. Musí respektovat, na čem se dohodli s věřiteli," řekl Babiš.

Vyslovil se také k zavedení eura v České republice, což podle něj není na pořadu dne. "Jednoduše ještě nejsme připraveni," prohlásil šéf české státní kasy. Babiš se ve Vídni během čtvrtka a dneška setkal s rakouským vicekancléřem a ministrem hospodářství Reinholdem Mitterlehnerem, ministrem financí Hansem Jörgem Schellingem nebo ministrem zahraničí Sebastianem Kurzem. Se svou manželkou Monikou se zúčastnil i slavného Plesu v Opeře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…