Babiš má problém: Pusťte nás na hokej, píší hokejoví fanoušci. Společné prohlášení

19.08.2020 15:12

Představitelé hokejových fanoušků nechtějí přihlížet likvidaci části české kultury – k lednímu hokeji. Sepsali proto společné prohlášení, ve kterém chtějí zmírnit restrikce pro sportovní utkání. „Tato opatření činí z hokejových utkání parodii toho, na co jsme byli od nepaměti zvyklí a náš milovaný sport mění ve frašku, jak může každý vidět při sledování televizních utkání v těchto týdnech,“ píší zástupci 26 českých hokejových klubů. „Své milované kluby podporujeme celý život a něco podobného jsme nikdy nezažili. Apelujeme proto na předsedu vlády Andreje Babiše, ministra Adama Vojtěcha i předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku, aby situaci začali urychleně řešit,“ stojí v textu.

Babiš má problém: Pusťte nás na hokej, píší hokejoví fanoušci. Společné prohlášení
Foto: Jan Rychetský
Popisek: A našim fandila všechna města i městečka
reklama

Čeští hokejoví fanoušci vydali společné hokejové prohlášení k současným protikoronavirovým pravidlům. V prohlášení vyzvali premiéra Andreje Babiše, Státní zdravotnický ústav či krajské hygienické stanice k uvolnění restrikcí tak, aby umožnily co nejrychlejší návrat k normálnímu fungování českého sportu. Jako příklad restrikcí uvedli snížení počtu návštěvníků sportovních událostí, povinnost udržovat rozestupy či povinnost mít zakryté dýchací cesty.

„Tato opatření činí z hokejových utkání parodii toho, na co jsme byli od nepaměti zvyklí a náš milovaný sport mění ve frašku, jak může každý vidět při sledování televizních utkání v těchto týdnech. O dopadech na ekonomickou a organizační stránku samotných sportovních klubů nemusíme snad ani mluvit,“ psali fanoušci ledního hokeje.

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21393 lidí

Dále informovali, že dvě nejvyšší hokejové soutěže si v uplynulé sezóně i přes chybějící vrchol v podobě play-off, našli cestu k téměř třem milionům fanoušků. „Hokej baví lidi v 31 městech České republiky, nechceme se dožít toho, aby naše milované kluby zkrachovaly,“ vyjádřili svou obavu.

Jako fanouškům ledního hokeje jim není vývoj jejich klubů a vývoj celého českého hokeje lhostejný. „Momentálně platná opatření považujeme vzhledem k vývoji nákazy na území České republiky za přehnaná a za neodpovídající aktuálnímu stavu. Rozumíme, že někteří lidé mohou i v současné situaci stále pociťovat obavy z nákazy, ale odmítáme, aby kvůli tomu docházelo k plošnému omezování sportovních a kulturních akcí. Věříme, že většina občanů této země je schopna posoudit vlastní stupeň ohrožení a na základě toho uzpůsobit své vlastní chování.“

Prý se nechtějí smířit se situací, kdy je občanům znemožněno navštěvovat sportovní a kulturní akce, zatímco je vyšší riziko nákazy například v obchodních centrech, restauračních zařízeních či bazénech. „Hokej považujeme za nedílnou součást české kultury, a proto žádáme, abyste se nepodíleli na jeho likvidaci,“ zakončili fanoušci složení z příznivců 26 hokejových klubů.

Celé společné prohlášení českých hokejových fanoušků:

„My, níže podepsaní zástupci aktivních hokejových fanoušků, vyzýváme všechny odpovědné instituce, jmenovitě vládu České republiky v čele s premiérem Andrejem Babišem, Státní zdravotní ústav a krajské hygienické stanice, aby umožnily co nejrychlejší návrat k normálnímu fungování českého sportu.

Žádáme výrazné omezení restriktivních opatření spojených s bojem proti koronaviru, mezi které patří likvidační snížení počtu návštěvníků sportovních utkání, povinnost dodržovat rozestupy a povinnost pohybovat se v prostoru stadionu se zakrytými dýchacími cestami. Tato opatření činí z hokejových utkání parodii toho, na co jsme byli od nepaměti zvyklí a náš milovaný sport mění ve frašku, jak může každý vidět při sledování televizních utkání v těchto týdnech. O dopadech na ekonomickou a organizační stránku samotných sportovních klubů nemusíme snad ani mluvit. Právě jich se protikoronavirová opatření a restrikce dotýkají nejvíce a hrozí tak jejich paralýza na dlouhá léta. Na nejvyšší dvě hokejové soutěže si v uplynulé sezoně našly cestu téměř tři miliony fanoušků, a to bez nejatraktivnější části sezony – play-off. Hokej baví lidi v 31 městech České republiky, nechceme se dožít toho, aby naše milované kluby zkrachovaly.

Anketa

Věříte, že ODS a TOP 09 půjdou do sněmovních voleb společně?

4%
11%
hlasovalo: 8904 lidí

Jako hokejovým fanouškům nám osud našich klubů, respektive celého českého hokeje, není v žádném případě lhostejný. Momentálně platná opatření považujeme vzhledem k vývoji nákazy na území České republiky za přehnaná a za neodpovídající aktuálnímu stavu. Rozumíme, že někteří lidé mohou i v současné situaci stále pociťovat obavy z nákazy, ale odmítáme, aby kvůli tomu docházelo k plošnému omezování sportovních a kulturních akcí. Věříme, že většina občanů této země je schopna posoudit vlastní stupeň ohrožení a na základě toho uzpůsobit své vlastní chování. Nechceme se však smířit se situací, kdy je občanům znemožňováno navštěvovat sportovní či kulturní akce ve chvíli, kdy se přinejmenším stejnému či vyššímu riziku nákazy mohou vystavit například při návštěvě obchodních center, restauračních zařízení či koupališť a bazénů. Hokej považujeme za nedílnou součást české kultury, a proto žádáme, abyste se nepodíleli na jeho likvidaci.

Dukla Fans

Dynamo FANS

Grizzly fans Děčín

KFCE – Karlovarský Fan Club Energie, Carlsbad Ultras

Fanclub HC Oceláři Třinec, Oceloví maniaci

Fanclub HC Vítkovice

Fanclub HCHK 2007, Ultras Mechov

Fanklub BK Mladá Boleslav, Boleslavská Smečka

Fanklub HC Slavia Praha, Sešívaná zóna

Fan Club Znojemských Orlů - Znojmáci

Fans HC Frýdek-Místek

FANS OF NOVÝ JIČÍN (OFFICIAL)

HS Fans Třebíč

HFC Zlín – oficiální fanklub zlínského hokeje, Žlutomodří z.s.

Kozla Nozdra Kolín

Modrobílí – sdružení fanoušků Komety Brno, Ultras Patriots Brno, Ultras Style Kometa

Motorfans [official]

Ropáci on Tour z.s. – Oficiální fanklub litvínovského hokeje

Sparta Hockey Supporters z.s

Supras Vrchlabí

Šakal Patriots

Škodovácí

Tygrofans – Bílí Tygři Liberec, fanklub Bílých Tygrů Liberec

Uhlobaroni Sokolov

Ultras Mora

Ústečáci supporters a Choreo team“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…