Babiš mluvil o úplatku pro Klausova známého. Policie případ odložila

27.03.2012 11:26 | Zprávy

Policie odložila prověřování výroku Andreje Babiše, který v ČT prohlásil, že si mu řekl Václav Petr o úplatek. Spolumajitel sportovního klubu Erpet je ale blízký prezidentovi Václavu Klausovi.

Babiš mluvil o úplatku pro Klausova známého. Policie případ odložila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

"Touto věcí jsme se intenzivně zabývali od prohlášení, které zaznělo v pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Na základě provedeného prověřování jsme v uplynulých dnech došli k závěru, že ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu," uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Václav Petr si podle Andreje Babiše řekl o úplatek v souvislosti se zákonem o biopalivech. "Jmenoval se Vašek Petr... majitel Erpetu... Ten říkal, že by něco zařídil," řekl tehdy Babiš v ČT. Nechtěl ale více o případu mluvit, neboť prý nemá přímý důkaz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zklamaný Rychetský voličům Babiše: „Nikdy se neměli tak dobře“. Zde je odpověď

11:56 Zklamaný Rychetský voličům Babiše: „Nikdy se neměli tak dobře“. Zde je odpověď

Znepokojení nad krizí liberální demokracie, kterou odhalily nedávné volby, vyjádřil bývalý předseda …