Babiš na Frekvenci 1: Evropská unie je impotentní vyřešit migrační krizi

24.01.2016 17:47

Hostem nedělního Pressklubu Frekvence 1 moderátora Luboše Xavera Veselého byl ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Babiš na Frekvenci 1: Evropská unie je impotentní vyřešit migrační krizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Úvodem Pressklubu se Babiš vyjádřil ke slovům herečky a manželky ministra obrany Martina Stropnického Veroniky Žilkové, která k událostem silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a k sexuálním útokům uvedla, že šlo o sexuální pud útočníků.

„Mně se to velice nelíbí, co se v Kolíně nad Rýnem stalo. Myslím si, že muslimové mají zcela jistě jiný přístup k ženám. Samozřejmě je to neakceptovatelné. A myslím si, že své vyjádření Žilková nemyslela vážně,“ uvedl.

Podle Babiše musíme v souvislosti s migrační krizí lépe vybavit armádu a policii a připravit se na případné bezpečnostní hrozby. „V dubnu oslavíme první výročí od toho nesmyslu pana Junckera, který se vyjadřoval ke kvótám,“ sdělil. „Je třeba říci, že potřebujeme vnější schengenskou hranici a zastavit příliv uprchlíků,“ dodal.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

„Evropská unie je impotentní situaci vyřešit. I z toho důvodu se obrátila na Turecko,“ vyjádřil se k migrační krizi Babiš. „Je třeba, aby Evropská unie tedy udělala s Tureckem jasnou domluvu – peníze za vyřešení přílivu migrantů,“ zdůraznil.

A řeč přišla samozřejmě i na elektronickou evidenci tržeb, kterou Babiš prosazuje. 

„Musí projít. Je to zákon, který navrhla koaliční vláda. Je to efektivní opatření proti šedé ekonomice, přinese do rozpočtu 18 miliard korun ročně. Je to velice dobré opatření, narovnání trhu. Ocení to hlavně poctiví podnikatelé,“ podotkl. „Pan Kalousek je profesionální lhář,“ obul se do lídra opoziční TOP 09, jež obstruuje v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb ve sněmovně. Ta je pro něj tak absurdním prostředím.

Podpora prezidenta Miloše Zemana v příštích prezidentských volbách. I to bylo další téma. „Určitě zatím nepřemýšlíme, že bychom měli vlastního kandidáta. Uvidíme, nyní se soustředíme na krajské volby,“ dodal s tím, že strana uvažovala o ministru obrany Martinovi Stropnickém (ANO), ale Zeman je z hlediska preferencí lepším kandidátem.

„Nemáme žádnou tradici v krajských volbách,“ podotkl následně ke krajským volbám, které se uskuteční letos na podzim. „V senátních volbách je to o jménech, kde budeme mít zvučná jména. Chceme ukázat, že tak, jak spravujeme Brno a Ostravu, je možné řídit kraje transparentně,“ dodal. V té souvislosti také uvedl, že k dohodě s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem, o němž se hovořilo jako o jednom z kandidátů, nakonec nedošlo.

To, že se někdo naboural do e-mailu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), považuje za závažnou skutečnost. „Já jsem to nečetl, ale některé ty e-maily, pokud jsou tedy pravé, které mluví o nějakém ovlivňování, to rozhodně není dobrá zpráva,“ doplnil. Zároveň dodal, že věří, že e-mailová kauza bude řádně prošetřena šéfem resortu vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). K pádu premiéra však podle něj nedojde, neboť předseda vlády „má média pokrytá“. Zkritizoval také rady veřejnoprávních médií, které by bylo dobré odpolitizovat. Sám tvrdí, že na svá média žádný vliv nemá. 

„Nebudu lhát, nebudu krást a budu pracovat pro lidi,“ to byl základní program Andreje Babiše, který podle svých slov beze zbytku plní. „Jsme na počátku cesty, jsme v koalici, není to jednoduché, musíme dělat kompromisy,“ sdělil závěrem. Mezi věci, které prozatím nebyly dotaženy do konce, jmenoval například byrokracii, legislativní nedostatky či centrální nákupy. Vše se podle něj ukáže v dalších parlamentních volbách. 

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

21:10 Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

Dechberoucí závěrečný ceremoniál dnes ukončil zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. O „ro…