Babiš na tiskovce naznačil, že Válkové chyběly manažerské schopnosti

10.02.2015 14:11

Na tiskovou konferenci po jednání poslaneckého klubu ANO přinesl ministr financí Andrej Babiš demisi ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Ta odchází k 1. březnu 2015. Babiš velmi pochvalně mluvil o předchozí práci ministryně a několikrát zopakoval, že se na ročním působení Válkové na rezortu předem domluvili. Válkovou nahradí její dosavadní náměstek Robert Pelikán.

Babiš na tiskovce naznačil, že Válkové chyběly manažerské schopnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Babiš zároveň řekl, že Válkové chyběly manažerské dovenosti. "Paní ministryně je velmi dobrý pedagog, ráda si všechny vyslechla, ale neodolala všem těm okolním tlakům, které na ministra spravedlnosti jsou,“ řekl. Válková se jednání klubu neúčastnila ze zdravotních důvodů, má pravděpodobně zápal plic, jak oznámil na konferenci Babiš.

Rezort spravedlnosti není zcela v dobré kondici. Babiš k tomu řekl, že byl v šoku, když zjistil, jak funguje a jak funguje stát a jednotlivá ministerstva. "Naše justice nemá dlouhodobou koncepci, stejně jako ji nemá náš stát - a nikdy neměl žádnou koncepci,“ řekl Babiš.

Ve vládě to bude již třetí výměna ministra, všechny se odehrály za hnutí ANO. Babiš k tomu řekl, že hnutí ANO hodnotí a nominuje ministry jiným způsobem než politické strany, tedy ne na základě nominací krajských oragaizací, ale na základě jejich manažerských zkušeností a hodnocení jejich práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…