Babiš na tiskovce naznačil, že Válkové chyběly manažerské schopnosti

10.02.2015 14:11

Na tiskovou konferenci po jednání poslaneckého klubu ANO přinesl ministr financí Andrej Babiš demisi ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Ta odchází k 1. březnu 2015. Babiš velmi pochvalně mluvil o předchozí práci ministryně a několikrát zopakoval, že se na ročním působení Válkové na rezortu předem domluvili. Válkovou nahradí její dosavadní náměstek Robert Pelikán.

Babiš na tiskovce naznačil, že Válkové chyběly manažerské schopnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Babiš zároveň řekl, že Válkové chyběly manažerské dovenosti. "Paní ministryně je velmi dobrý pedagog, ráda si všechny vyslechla, ale neodolala všem těm okolním tlakům, které na ministra spravedlnosti jsou,“ řekl. Válková se jednání klubu neúčastnila ze zdravotních důvodů, má pravděpodobně zápal plic, jak oznámil na konferenci Babiš.

Rezort spravedlnosti není zcela v dobré kondici. Babiš k tomu řekl, že byl v šoku, když zjistil, jak funguje a jak funguje stát a jednotlivá ministerstva. "Naše justice nemá dlouhodobou koncepci, stejně jako ji nemá náš stát - a nikdy neměl žádnou koncepci,“ řekl Babiš.

Ve vládě to bude již třetí výměna ministra, všechny se odehrály za hnutí ANO. Babiš k tomu řekl, že hnutí ANO hodnotí a nominuje ministry jiným způsobem než politické strany, tedy ne na základě nominací krajských oragaizací, ale na základě jejich manažerských zkušeností a hodnocení jejich práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…