Babiš není koťátko, to je tygr, vtipkoval v ČT Kalousek

04.05.2014 22:11

Podnikatelé Ivo Rittig nebo Roman Janoušek jsou podle exministra financí jen nevinná koťátka – v porovnání se současným ministrem Andrejem Babišem. Miroslav Kalousek to řekl v nedělních 168 hodinách na ČT.

Babiš není koťátko, to je tygr, vtipkoval v ČT Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Reportáž v pořadu nesla název Soumrak kmotrů. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek zde řekl, vzhledem k situaci kolem Romana Janouška nebo Alexandra Nováka, že jedna éra končí. Kdo ale teď bude tahat za nitky? „Já doufám, že politici,“ řekl Bělobrádek. „Já doufám, že voliči,“ odpověděl premiér Bohuslav Sobotka. Oba v pořadu vysvětlovali některé své těsné vazby.

Sobotka na Radka Pokorného, úspěšného advokáta. „Pan Pokorný je pro pana Sobotku jeho největší hodnota, ale zároveň možná největší zátěž, protože má věci z minulosti, na které můžou lidé poukázat,“ vysvětloval v pořadu novinář Erik Best. Ekonomický publicista Miroslav Motejlek zase uvedl, že sice takové spojení nemusí nic znamenat, ale je potřeba bedlivě sledovat Pokorného kroky.

Sobotka negativní spojení odmítá. „Radka Pokorného znám, je ze stejného regionu, ale to neznamená, že by hrál nějakou nestandardní nebo netransparentní roli v mém okolí,“ řekl.

Bělobrádek zase vysvětloval vztahy s realitním magnátem Luďkem Sekyrou. „O žádných politických jednáních nevím,“ řekl rezolutně. A co obchodní jednání? „Já žádný byznys nedělám, takže není důvod,“ dodal.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Podle novináře Besta ale toto vše jsou spíše jen „malí kmotříci“, jejichž eliminace ve výsledku prospívá velkým hráčům. Například Zdeňku Bakalovi, Karlu Komárkovi… Nebo i Andreji Babišovi. „Jak padá pan Rittig, jak padá pan Janoušek, tak se zvedá pan Babiš,“ míní.

„Myslím, že není sledovanější osoby v této zemi, než jsem já,“ odmítá ale Babiš nějaké „nekalé“ kroky. S tím nesouhlasí jeho předchůdce, exministr Kalousek. „Rittigové a Janouškové jsou nevinná koťátka,“ srovnal lobbisty s Babišem. „To opravdu není koťátko. To je tygr, sám Šer Chán v masně,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…