Babiš odstartoval kampaň proti ČSSD. První rozbor projevu předsedy ANO na sněmu

28.02.2015 13:55

Rok 2015 má být rokem, v němž Česko nečekají žádné volby. V dalších letech už to ale bude jinak, což bylo cítit i z projevu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který nenechal nit suchou na svém koaličním partnerovi - na ČSSD. Voličům poslal vzkaz. Příště by rád vládl sám, aby mohl spravit i ty rezorty, ve kterých se prý sociálním demokratům nedaří.

Babiš odstartoval kampaň proti ČSSD. První rozbor projevu předsedy ANO na sněmu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Andrej Babiš ve svém úvodním projevu na sněmu ANO zopakoval již dobře známé věty o tom, že jeho hnutí usiluje o dobře fungující stát, který se lidem nebude plést do života, ale zároveň zajistí peníze potřebným, především efektivnějším výběrem daní. Odmítá ale rozhazování peněz, kterého se podle jeho názoru dopouští ČSSD.

"Zdravotnictví stále chybí jakákoli dlouhodobá koncepce, je mimořádně zatíženo korupcí a chybí mu elementární transparentnost," poznamenal mimo jiné předseda hnutí, jenž na ministra zdravotnictví útočí opakovaně. Ve svém projevu dal také najevo, že by byl rád, kdyby v Česku fungoval většinový volební systém, který by vedl k tomu, že jedna politická strana vládne, nese plnou odpovědnost, a druhá ji kontroluje. Pokud by tento systém fungoval i v Česku, Babiš by se prý pokusil napravit i problémy v rezortech, které dnes nekontroluje.

"My v koaliční vládě opravdu nechceme podporovat ČSSD v budování rozdávačného a nezodpovědného státu. Takový stát je hrozně drahý a nakonec ohrožuje své obyvatele,“ varoval také Babiš s dovětkem, že v jednání s koaličními partnery přistoupil na některé podmínky sociálních demokratů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

19:13 Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Sen…