Babiš podpoří dřívější odchody do důchodu pro část horníků

17. 3. 2015 11:27

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) podpoří návrh na dřívější odchody do důchodu pro asi 80 horníků, jichž se netýká dosavadní nařízení vlády. Řekl to po dnešním jednání se zástupci těžební společnosti OKD a hornických odborářů v Karviné. Stát by to mělo přijít asi na 100 milionů korun.

Babiš podpoří dřívější odchody do důchodu pro část horníků
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na besedě v Ostravě byl Andrej Babiš v dobré náladě
Dosud mohli do předčasného důchodu odcházet horníci, kteří začali fárat před rokem 1993 a stanovený počet směn odpracovali do konce roku 2008. Nové nařízení se bude týkat i horníků, kteří určený počet směn v dole odpracovali po roce 2008. 
   
"Podpoříme odchod do předčasného důchodu horníků, kteří nastoupili do roku 1993. Tam jsme se domluvili, že by to mělo proběhnout rychle," řekl Babiš. Vláda by po změně nařízení měla jednat 25. března. 
   
Podle ministra je problém, že odboráři chtějí předčasné odchody do důchodu pro všechny horníky. O tom chce Babiš s odboráři jednat. "Domluvili jsme se, že nás navštíví v Praze ekonomičtí experti odborářů, že se potkáme nejpozději do konce března a budeme hledat nějaké řešení," řekl Babiš. 
   
Předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík řekl, že jednání bylo jedno z mála konstruktivních. "Co slíbil, jsem pevně přesvědčen, že dodrží," řekl Pytlík. 
   
Vláda už o nařízení jednala, ale právě ministerstvo financí ho zablokovalo. Babiš dnes řekl, že šlo o nedorozumění na jednání vlády, na kterém on nebyl. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…