Babiš podpoří lidovce. Jde o nižší daně pro živnostníky

29.02.2016 21:56 | Zprávy
autor: mp

Hnutí ANO podpoří návrh koaliční KDU-ČSL, umožňující živnostníkům, kteří využívají při výpočtu daně z příjmů výdajové paušály, uplatňovat slevu na dani na manželku a děti. Týkat by se to ale mělo jen živnostníků s ročními příjmy do milionu korun.

Babiš podpoří lidovce. Jde o nižší daně pro živnostníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byl i ministr financí Andrej Babiš

Doposud mohou živnostníci paušálem zdanit příjmy do dvou milionů korun. Po zasedání koaliční rady to uvedl předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek.

„Domluvili jsme se na tom, že ministerstvo financí dále rozpracuje tento náš návrh a budeme dále pokračovat v této diskusi,“ uvedl Faltýnek. Paušály slouží k tomu, aby podnikatelé nemuseli dokládat podrobně veškeré daňové výdaje. Pokud živnostník uplatní výdaje paušálem, nemůže nyní ve většině případů slevu na manželku a děti využít.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lížou drogy jak zmrzlinu.“ Babiš se rozjel jak nikdy

16:09 „Lížou drogy jak zmrzlinu.“ Babiš se rozjel jak nikdy

Radikální řez do financování veřejnoprávních médií, konec koncesionářských poplatků, regulace mobilů…