Babiš potopil Krnáčovou. V čele pražského ANO ji nechce

4. 11. 2015 19:24

Předsednictvo pražského ANO se dnes sejde na mimořádném jednání. ČTK to řekli místopředsedové Matěj Fichtner a Radek Lacko. Podle Fichtnera bude strana řešit situaci v pražské koalici a organizační záležitosti před krajským sněmem, který bude 14. listopadu nominovat nového předsedu kraje za odcházející Radmilu Kleslovou. Předseda hnutí Andrej Babiš ČTK řekl, že o vývoji v pražské organizaci rozhodnou její členové. Svého favorita na nového lídra pražské buňky neprozradil, nepodporuje ale primátorku Adrianou Krnáčovou (ANO).

Babiš potopil Krnáčovou. V čele pražského ANO ji nechce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy. Podívejte se na některé slogany

"14. 11. je sněm, který rozhodne. Bude tam cca 250 členů," napsal dnes ČTK v textové zprávě. Na otázku, kdo by měl být novým krajským předsedou, neodpověděl. Odmítl ale, že na místo odstoupivší Kleslové prosazuje současnou primátorku. "Krnáčovou na předsedkyni nepodporuju," napsal na dotaz ČTK. Kandidáta na předsedu, který vzejde z hlasování na krajském sněmu, musí podle stanov hnutí schválit republikové předsednictvo.

Podle některých informací z okolí primátorky Adriany Krnáčové by dnes krajské předsednictvo mohlo diskutovat také o setrvání Michala Haška na postu předsedy zastupitelského klubu ANO. Fichtner to ale nepotvrdil. Odchod Haška, který je považován za blízkého spolupracovníka Kleslové, minulý týden neúspěšně žádalo vedení ANO v čele s Andrejem Babišem. Klub výzvu Babiše neakceptoval.

"Já odvolání předsedy Haška dnes předsednictvu navrhovat nebudu," řekl Fichtner s tím, že na programu takový bod není. O programu ovšem budou členové ještě diskutovat, uvedl. "Mám stejný názor jako předsednictvo hnutí," dodal místopředseda k setrvání Haška v čele klubu. Hašek dopoledne v sms zprávě ČTK napsal, že o dnešním jednání nemá informace. Stejně reagovala Kleslová.

V souvislosti s roztříštěnou pražskou koalicí ANO, ČSSD a Trojkoalice se mluví také o rozpolcenosti zastupitelského klubu ANO. Část klubu se totiž podle všeho přiklání na stranu primátorky, část na stranu předsedy Haška, potažmo vlivné pražské političky Radmily Kleslové. Minulý týden o nejednotnosti klubu mluvili členové celostátního vedení ANO.

Členové magistrátní koalice, která se rozpadla po odvolání čtyř radních, nadále pokračují v jednání o spolupráci. Ve hře jsou ale i jiné varianty, jak sestavit pražskou vládu, třeba s některým z opozičních uskupení.

V pětašedesátičlenném zastupitelstvu má hnutí ANO od podzimních voleb 17 mandátů, 12 klub TOP 09 a nezávislých. Po osmi je zastupitelů Trojkoalice, ODS a ČSSD. V zastupitelstvu jsou dále čtyři Piráti, čtyři komunisté a čtyři nezávislí. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice dosud měla na pražské radnici většinu jediného hlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

9:01 Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

Člen SPD Tomia Okamury Václav Kubín, jenž byl spoluorganizátorem konference Hnutí pro Evropu národů …