Babiš pro PL: Migranti? Ne! Šojdrová zapláče

16.09.2020 16:25

Žádné migranty z vyhořelého řeckého tábora Česká republika přijímat nebude. Premiér Andrej Babiš pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že se pozice naší země nemění a celá V4 bude držet při sobě.

Babiš pro PL: Migranti? Ne! Šojdrová zapláče
Foto: reprofoto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Zprávy o požáru v řeckém uprchlickém táboře na ostrově Lesbos obletěly Evropu. Krátce poté se ukázalo, že si migranti tábor zapálili sami, protože se domnívali, že se díky tomu rychleji dostanou dál do Evropy. Poté, co Řekové začali stavět tábor nový, se migranti začali bouřit. Na Lesbu zůstat nechtěli. 

Pomocnou ruku jim nakonec natáhlo Německo prostřednictvím kancléřky Angely Merkelové. Náš západní soused je připraven do své země přijmout zhruba 1 500 uprchlíků, takže některým z nich se nakonec jejich sen splní.

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 20774 lidí

Česká republika se ale k Němcům v žádném případě nepřipojí. Pevnou pozici potvrdil naší redakci předseda vlády. Podle Andreje Babiše jsme ale připraveni pomoci Řekům materiálně přímo na místě.

„Problém tohoto tábora jsme diskutovali minulý pátek v polském Lublinu, kde byla schůzka V4, jíž teď předsedá Polsko. Pověřili jsme polského premiéra, aby s řeckým předsedou vlády o celé situaci jednal. V tisku bylo to, že migranti ten tábor zapálili, a proběhly další různé informace, takže chceme zjistit přímo od Řeků, co se tam děje,“ konstatoval premiér.

Podle jeho slov V4 směr měnit nebude. „Visegrádská čtyřka se přiklání k tomu, že nebudeme brát žádné migranty a spíš bychom pomohli materiálně a za Českou republiku bych tímto směrem určitě šel. Musíme držet linii, jakou jsme měli celou dobu,“ dodal Babiš pro ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…