Babiš prozradil, o čem všem bude jednat s Merkelovou

29.08.2018 15:52

Premiér Andrej Babiš bude ve středu 5. září jednat v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o migraci, rozpočtu EU, brexitu a eurovolbách. Setká se i s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. O programu jednání dnes informovala mluvčí kabinetu Petra Doležalová. Vedle evropských témat se budou politici věnovat také bilaterálním vztahům, například stavbě silnic a spolupráci ve vědě a výzkumu.

Babiš prozradil, o čem všem bude jednat s Merkelovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Mezi hlavní témata setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou bude patřit aktuální situace v migraci, budoucnost EU a volby do Evropského parlamentu. Český premiér bude s německou kancléřkou řešit také podobu budoucího rozpočtu EU a odchod Velké Británie z Evropské unie,“ uvedla Doležalová.

V části jednání věnované česko-německým vztahům bude Babiš hovořit o dopravní infrastruktuře, hospodářské spolupráci a spolupráci v oblasti vědy, výzkumu a inovací a také digitalizace.

„Dalším tématem bude působení Česko-německého fondu budoucnosti, který se za 20 let své existence stal pevnou součástí česko-německých vztahů. Obě vlády se proto v roce 2016 shodly na prodloužení jeho financování až do roku 2027,“ uzavřela mluvčí.

Vedle Babiše se do Německa chystá i prezident Miloš Zeman, a to v druhé polovině září. Čeká ho tam jednání s Merkelovou a také schůzka s prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem. Cestou do Německa bude Zeman pokračovat v návštěvách zemí sousedících s Českem. Po letošním znovuzvolení prezident zatím navštívil Slovensko a Polsko. Do Rakouska zřejmě zavítá na jaře příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…