Babiš rozdělí akcie do dvou fondů. Dohlédne na ně i paní Monika

03.02.2017 13:05 | Zprávy
autor: čtk

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vložil akcie svých firem Agrofert a SynBiol kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Babiš to dnes řekl České televizi. Správci fondů jsou předseda představenstva Agrofertu Zbyněk Průša a právník Alexej Bílek. Dohled nad nimi bude vykonávat tříčlenná rada, jejíž členkou je i Babišova životní partnerka Monika Babišová.

Babiš rozdělí akcie do dvou fondů. Dohlédne na ně i paní Monika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Zákon o střetu zájmů, jehož účinnost začíná 9. února, mimo jiné omezuje firmám členů vlády přístup ke státním zakázkám a k dotacím. Podle Babiše stát zákonem porušuje evropské právo, protože omezuje jeho vlastnická práva. Ministr už dříve prohlásil, že jedna z firem holdingu Agrofert podá kvůli zákonu stížnost k Evropské komisi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Já dobře vím, jaká je ta nezávislost.“ Čunek zasáhl do Čapího hnízda

21:30 „Já dobře vím, jaká je ta nezávislost.“ Čunek zasáhl do Čapího hnízda

Poslanecká sněmovna bude rozhodovat o vydání Andreje Babiše a Tomia Okamury k trestnímu stíhání. K s…