Babiš se vytočil: Já makám patnáct hodin na Úřadu vlády a po osmi hodinách tam už nikdo. Středula chce, aby nikdo nepracoval, jen dostávali prachy

13. 9. 2018 20:51

Při interpelacích na premiéra Andreje Babiše to ve čtvrtek ve Sněmovně pořádně jiskřilo. Předseda vlády se při nich opřel do předsedy odborů Josefa Středuly. „Pan Středula by chtěl, aby nikdo nepracoval a dostávali jsme jen prachy,“ rozčiloval se premiér, který se pustil i do zaměstnanců. Informaci zveřejnil server Novinky.cz.

Babiš se vytočil: Já makám patnáct hodin na Úřadu vlády a po osmi hodinách tam už nikdo. Středula chce, aby nikdo nepracoval, jen dostávali prachy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovní interpelace na premiéra v demisi Andreje Babiše. Babiš často jakoby odpovídal na úplně jinou otázku

Babišovu rozčílení se na šéfa odborů předcházel dotaz od předsedy Pirátů Ivana Bartoše týkající se výhrad, které má odborový svaz k novele služebního zákona. „Pan Středula by vlastně chtěl, aby nikdo nepracoval a dostávali jsme jen prachy. To je asi jeho koncept,“ vypálil premiér Babiš.

Podle jeho slov zaměstnanci už mají vše, co si odbory přejí. „To, co chce Středula, dnes úředníci mají. Pět týdnů dovolené, sick days a home office a je teplo, tak se jde domů, oni si stěžují. Když jsem nastoupil na Úřad vlády, tak já makám patnáct hodin a tam už nikdo po osmi hodinách. Je to jiný svět a už jsme to konzultovali,“ vytočil se u sněmovního pultu premiér.

Na jeho vyjádření později na dotaz ČTK reagoval Středula se slovy, že „je velká škoda, že premiér této země neví, že čeští zaměstnanci pracují nejdéle ze zemí EU a patří mezi nejlevnějš.“

  • Původní zdroj ZDE

Změnu služebního zákona prý Babiš iniciuje proto, že ministři jeho vlády nemají možnost odvolat státní tajemníky a přímo podřízené úředníky, když neodvádějí svou práci, jak by měli. „Pokud máme řídit efektivně stát a ten úředník nefunguje, tak bychom chtěli jen poprosit, abychom po nástupu ministra alespoň jednoho úředníčka mohli vyměnit,“ povzdechl si před poslanci Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…