Babiš si privatizuje státní firmy a Sobotka nic, rozčiluje se ódéesák Fiala

19.07.2014 12:04

Předseda ODS Petr Fiala se na svém profilu na ParlamentníchListech.cz opět vrací k akcím ministra financí Andreje Babiše (ANO), který vyměnil členy dozorčích rad v řadě státních podniků. Fialu jeho počínání značně znepokojuje a zdůrazňuje, že Babiš si tak privatizuje státní firmy. Podle něj ale zodpovědnost nese premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Babiš si privatizuje státní firmy a Sobotka nic, rozčiluje se ódéesák Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a jeho náměstek Lukáš Wagenknecht představili dosavadní výsledky prověrky hospodaření resortů hnutí ANO
reklama

Petr Fiala poukazuje na to, že obměna členů dozorčích rad v řadě státních a polostátních podniků Andrejem Babišem se odehrála za zády koaličních partnerů a o změnách prý nebyl informován ani premiér Bohuslav Sobotka.

„ Andrej Babiš dosadil do dozorčích rad společnosti Mero a Čepro lidi, které veřejnosti prezentuje jako odborníky. Řada z nich však má historické vazby na podnikání současného ministra financí či je přímo spjata s hnutím ANO. Ministr financí tak provedl tichou privatizaci řady státních firem, které prostřednictvím jím dosazených lidí ovládá,“ zdůrazňuje předseda ODS.

Celý text Petra Fialy ZDE:

Ve svém příspěvku Fiala uvádí, že státní společnosti, v nichž provedl Andrej Babiš výrazné personální změny, dlouhodobě obchodují se společnostmi, které vlastní současný ministr financí.

Premiér Babišově privatizaci jen přihlíží

„My jsme všichni sledovali celkem s napětím, jak bude tato vláda fungovat a jak zvládnou dvě demokratické politické strany oligarchu, kterého pan premiér udělal ministrem financí. Já tedy s obrovským, ale skutečně s obrovským, zděšením sleduji to, co se odehrálo při výměně dozorčích rad státních firem, a to není nějaká banalita,“ uvedl minulou neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce předseda ODS Fiala.

„Pan premiér o tom buď neví, což je špatné, nebo je mu to jedno, což je ještě horší, anebo s tím nemůže nic dělat, což je také mimořádně špatné, ale měl by něco dělat. Pane premiére, toto je vaše odpovědnost, vy tady dovolujete něco, co ohrožuje tuto zemi,“ naléhal na Sobotku v diskusním pořadu Fiala.

Obsazení státních podniků lidmi z ANO či z Agrofertu podle Fialy dokazují, že Babiš mimo jiné neplní své sliby voličům „Zcela jasně se tak ukazuje, že předvolební proklamace Andreje Babiše o vládě odborníků byly jen prázdné fráze. Ve skutečnosti společnosti ovládli lidé napojení na Andreje Babiše a premiér tomuto stavu jen přihlíží,“ konstatuje Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus ostrýma: Na Babiše poslal i svou ženu Tamaru

12:08 Tomáš Klus ostrýma: Na Babiše poslal i svou ženu Tamaru

Sympatizant Milionu chvilek pro demokracii Tomáš Klus nazpíval se svou ženou písničku proti premiéro…