Babiš to rozbalil: Sprostá kampaň proti mně. Lži o řepce, pekárnách... no nepovedlo se jim to, vyhráli jsme

27. 5. 2019 0:25

Volby vyhrálo hnutí ANO s 21,2 procenta. Babišovci si odnesli šest mandátů. Premiér Andrej Babiš (ANO) označil výsledek za skvělý. Zároveň se rozohnil nad kampaní, která proti němu byla vedena českými médii.

Babiš to rozbalil: Sprostá kampaň proti mně. Lži o řepce, pekárnách... no nepovedlo se jim to, vyhráli jsme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Výsledku si Babiš považuje i proto, že k němu došlo i přes sprostou antikampaň, která podle jeho slov byla proti jeho hnutí vedena. „Chtěl bych poděkovat všem občanům, kteří nás volili. Považuji to za skvělý úspěch. Jela tady na nás intenzivní kampaň. Těch mýtusů, kterých proti nám bylo použito... mýtusy o potravinách, pekárně, řepce... kampaň jela velice intenzivní. Všichni naši soupeři také jeli Antibabiše,“ poznamenal Babiš s tím, že jej mrzí, že konkurenti nezapomněli na Antibabiše ani dnes. „Máme jen 21 poslanců ze 750 poslanců... a pokud nejsme schopni vystupovat jednotně a bojovat za Českou republiku, je mi to velice líto,“ podotkl Babiš. 

„Ale no, nepovedlo se, vyhráli jsme,“ nechal se slyšet Babiš a znovu zopakoval, že tady před volbami byla slyšet skutečně řada mýtů. „Ta kampaň byla vylhaná, sprostá,“ rozhorlil se nad některými příspěvky médií ještě v den voleb Babiš. „Mýtus o řepce, jak o tom hovoří Nova. Mýtus o biopalivách. Média nechtějí slyšet pravdu,“ sdělil Babiš. „Odvolil jsem v Průhonicích a ty známé antibabišovské pořady České televize mě hned terorizovaly. Kyperská firma Seznam vydala asi 47 negativních zpráv, sprostě lhali,“ dodal Babiš.

„Nejsme promigrantský,“ rozčílil se také Babiš a poukázal na to, jak jednal s Viktorem Orbánem, maďarským premiérem, a díky tomu byly zrušeny kvóty. 

Následně Babiš také pochválil svoji vládu a uvedl, že není důvod mít obavy o tuto zemi. „Na vládu tyto volby nemají žádný vliv. O vládě rozhoduje naše Sněmovna,“ dodal Babiš k debaklu ČSSD.

Český premiér se pak rozčílil nad dotazem České televize, kdy podle redaktora zvítězila opozice a Babiš by těžce skládal vládu. „Ten váš dotaz je v atmosféře: všichni musíme Babiše zlikvidovat. A když jsem viděl tiskovku ODS, kdy nedokázali zapomenout na Babiše a potřebují si kopnout... a to chce být Zahradil spitzenkandidát? Vždyť Babiš sedí v Evropské radě...,“ rozčílil se Babiš. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

22:07 USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

Oslavy Dne nezávislosti se ve Spojených státech nesly ve znamení násilí. V ulicích došlo k desítkám …