Babiš to za odmítání uprchlíků pěkně schytal od Roberta Fica. Ale toho italského

17.07.2018 21:01 | Zprávy
autor: nab

Přijímání migrantů se má řídit principem dobrovolnosti, Česká republika proto nebude přijímat žádné migranty, nechal se v neděli slyšet český premiér Andrej Babiš. Odmítl tak žádost italského premiéra Giuseppe Conteho, který vyzval státy EU, aby se postarali o část ze 450 migrantů, kteří uvázli na moři. Za jeho postoj jej zkritizovala část italských politiků včetně italských médií, napsal server Novinky.cz.

Babiš to za odmítání uprchlíků pěkně schytal od Roberta Fica. Ale toho italského
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše. Již podruhé

„Evropa musí vyslat signál, že nelegální migrace je nepřípustná a přijímání dalších lidí problém jenom zhoršuje. Nelegální migrace skončila, že opak je ‚cestou do pekel‘,“ uvedl premiér Babiš, který se tak přimlouval za australský systém, jenž zakazuje jakékoliv přistání nelegálních migrantů na jejich území.

Předseda italské Poslanecké sněmovny Roberto Fico na jeho vyjádření reagoval se slovy, že cesta do pekel znamená neumět chápat problémy v optice solidarity. „Kdo nepřijímá kvóty, by měl být příslušně postižen sankcemi,“ je přesvědčen Fico.

Giuseppe Conte vstřícnost sedmi zemí, které přijmou po padesáti migrantech převážně ze Somálska, Súdánu a Nigérie, povařuje za částečné vítězství. „Podařilo se nám prosadit princip, že problém migrace je problém Evropy. To znamená, že dohoda, kterou jsme podepsali koncem června v Bruselu, přináší první plody.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…